Встановіть у погребі термометр

Яка вологість і температура повинні бути в погребі? Мій погріб будував іще дід. Сховище непогане, але над температурою і вологістю я ніколи не замислювався (та й він, гадаю, теж). А от у мого сусіда овочі зберігаються в погребі погано – то гниють, то проростають, мабуть, щось не так.

Максим Тарасенко

Якщо городина й садовина в погребі зберігаються добре, то з температурою і вологістю все гаразд. Ваш мудрий дід, не знаючи технічних характеристик, збудував його правильно. А якщо ситуація така, як у сусіда, її потрібно виправляти, хоч іноді це неможливо.

Термометр та психрометр у погребі

Оптимальна для підземного сховища температура – 2-4 °С із незначним підвищенням улітку. Вологість – 85-90 %. Якщо вона висока, у сховищі псуються продукти (вкриваються пліснявою), на стінах з’являються темні плями, неприємний запах сирості. Дерев’яні полиці та стелажі деформуються, на металевих поверхнях конденсат спричиняє корозію. Вода руйнує ізоляцію проводки. Підвищена вологість може свідчити про відсутність якісної гідроізоляції та ефективної вентиляції.

Якщо до вентиляційної труби піднести вогник сірника, і полум’я хитатиметься, то система працює добре. Якщо ні – її треба налаштувати.

Щоб знизити вологість, періодично проводять наскрізне провітрювання – відчиняють двері. Також ставлять у погребі ящик із негашеним вапном, вугіллям або сіллю, вони всотують вологу. Якщо повітря, навпаки, сухе, ставлять відро з піском і регулярно його зволожують або посипають підлогу вологою тирсою.

Якщо в погребі зависока температура, можливо, доведеться його поглибити. Якщо й це не допоможе, холодної пори року варто час від часу відчиняти вхідні двері.

На стіні бажано повісити термометр та психрометр (для відстежування рівня вологості). Причому термометр краще брати спиртовий, а не ртутний. Якщо він випадково розіб’ється, запаси доведеться викинути.

 «Погляд часу» №42-15.10.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *