Види агроволокна та способи його використання

Завдяки агроволокну можна пришвидшити зростання розсади, появу сходів картоплі та інших овочів, збільшити врожайність полуниці, захистити рослини від заморозків.

Види агроволокна та способи його використання

Проте, аби агроволокно принесло бажаний результат, треба правильно його вибрати, тому що воно буває різних видів і різного призначення.

У чому переваги агроволокна

Серед плюсів використання:

  • здатність пропускати сонячне світло;
  • у спеку агроволокно захищає рослини від перегріву, а у холодну погоду – зберігає тепло;
  • підтримує оптимальний рівень вологості ґрунту;
  • захищає рослини від шкідників та морозів;
  • агроволокно не боїться вологи і не гниє.

За допомогою агроволокна можна на 20 % збільшити урожайність, а також скоротити кількість поливів, що дуже важливо на ділянках, де немає крапельного поливу чи є дефіцит води, чи просто у городника немає вільного часу для проведення постійних вологозарядок.

У чому різниця між білим і чорним агроволокном

Агроволокно може бути білим або чорним. А віднедавна у продажу з’явилося ще й чорно-біле волокно.

Чорне агроволокно призначене для мульчування. Ним вкривають грядки під полуницею, такий агроприйом повністю знищує бур’яни і не дає їм жодних шансів прорости. А ще, при збиранні врожаю ягоди завжди чисті без піску і землі та мають привабливий вигляд.

Також за допомогою чорного агроволокна мульчують пристовбурові кола дерев, ділянки, де ростуть ягідні культури.

Річ у тому, що у літню спеку коренева система рослин часто перегрівається і через це знижується врожайність, адже дерево чи кущ витрачає свої сили не на формування врожаю, а на збереження коренів, які потерпають від високих температур.

Також волокно допомагає зберегти вологу, тому поливи можна проводити значно рідше.

Агроволокно біле використовують для укриття. Воно ідеально підходить для спорудження невеличких парників чи теплиць. Білим матеріалом накривають троянди та інші декоративні культури, овочеву розсаду для захисту від низьких температур, особливо під час весняних поворотних заморозків.

Запам’ятайте, чим щільніше агроволокно, тим краще воно захищає від низьких температур. Наприклад, біле агроволокно, яке має щільність 17 г/м² захистить овочеві грядки від заморозків до -2 °С, а матеріал зі щільністю 50 г/м² – до -7 °С.

Що стосується чорно-білого агроволокна: чорною стороною його укладають на ґрунт, а біла знаходиться зверху. Якщо чорний колір притягує сонячні промені, то білий, навпаки, їх відбиває. Тому таке агроволокно ідеально підходить для мульчування у найбільш спекотних регіонах.

«Погляд часу» №12-23.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *