Випадіння волосся і стрес

Після 24 лютого багато українок зіштовхнулися з проблемою випадіння волосся через надмірний стрес. Лікар дерматолог-трихолог Кузьма Хобзей розповів, на що треба звернути увагу.

Випадіння волосся і стрес

– Зазвичай більшість людей дещо перебільшують щодо випадіння у них волосся, адже насправді це нормальний фізіологічний процес. За 3 місяці волосся має оновитися на 15 % і це нормально. Тобто, за місяць людина має втрачати близько 5 % волосся, але, звісно, від стресу цей відсоток може збільшуватися.

Самостійно визначити рівень випадіння можна за допомогою резинки для волосся. Якщо вона спадає під час ваших звичайних маніпуляцій із нею, це означає, що коротке молоде волосся не потрапляє у цю резинку, а отже, баланс між відростанням молодого і випадінням старого волосся – на користь випадіння. Це може свідчити про певні проблеми.

Інший метод – кількість волосся на гребінці, яка збільшується. Однак тут треба намагатися бути максимально критичними, бо якщо людина розчісується рідко, то в неї буде більша кількість волосся на гребінці, а якщо частіше – то менша. Але якщо ця кількість значно більша, ніж була в цей же період минулого року або кілька місяців тому, це може свідчити про посилене випадіння волосся.

Коли з’являються місця на голові, де немає волосся, округлої чи неправильної форми – це вже медична проблема, і тут треба попри війну шукати лікаря, який допоможе встановити діагноз і призначити лікування.

Але в більшості випадків, на щастя, йдеться про звичайне телогенове випадіння волосся, зумовлене заміною старого на нове, але яке посилюється стресом. Відповідно ми втрачаємо довге волосся і об’єм зачіски зменшується.

Підрізування волосся не допоможе, бо проблема – у шкірі голови, у волосяному фолікулі, й довжина на цей процес не впливає. Але після підрізування вам здаватиметься, що волосся випадає менше, однак це оптичний обман.

«Уют» №29-14.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *