Висаджування цибулі на зелень

У сховищах, де температура вище 3 °С, цибуля вже почала проростати, бо період спокою в деяких сортів досить короткий. Тому прийшов час висаджування цибулі на зелень.

Висаджування цибулі на зелень

За 3 доби до висаджування цибулин занесемо в тепло та загорнемо у вологу ганчірку, а за півдоби до висаджування ще й замочимо у воді при температурі 35 °С. Аби вода не охолоджувалася, можна поставити ємкість на батарею чи електрогрілку.

У день посадки кожну цибулину, витягнувши з води, варто надрізати навхрест або просто підрізати шийку «по плечики». Висаджувати цибулини треба в ящички з легким і вологим ґрунтом, не засипаючи верхівки і не втискаючи денця з силою. Просто поставити цибулини вертикально, щільно одна до одної так, наче доріжку вимощуєте (спосіб посадки так і називається – мостовий). Виставивши рядок, підсипте йому під боки трохи ґрунту і мостіть наступний.

Перші 10 днів цибулинам світло не потрібне, а лише тепло – близько 20 °С. Пізніше виставляйте ящичок на світло, нехай листочки ростуть зеленими. Тільки не поспішайте відрізати маленьке перо, дочекайтеся, щоб виросло хоча б до 15 см, бо процес може зупинитися.

Найкраще взагалі не відрізати листочки, а витягувати всю цибулину, яка вже дала хорошу зелень, а на її місце підсадити нову.

Лариса Радько

 «Уют» №1-1.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *