Висаджувати розсаду краще ввечері

Досвідчені городники рекомендують саджати розсаду у той же день, коли вона була куплена. Так є більша вірогідність, що прийметься кожен кущ.

Висаджувати розсаду краще ввечері

Краще робити це ввечері, коли сонце вже не припікає й волога в ґрунті зберігатиметься до ранку. Якщо надворі спека, то слід підстрахуватися та прикрити «новоселів» на городі листям лопуха.

При висаджуванні розсади перцю встромляйте в ямку по два кущики. Вони не лише запилюватимуть один одного, але й слугуватимуть опорою при вітряній погоді. Це ж стосується і баклажанів. Відстань між культурами – 50-60 см. Помідори ж краще ростимуть при сусідстві в метр. Лише ранню капусту можна садити щільно, на відстані близько 30 см. У підготовлені лунки наливають не менше 0,5 л води, коріння рослин обережно занурюють у воду, а зверху засипають сухим ґрунтом й трохи ущільнюють його. Посаджені рослини не повинні легко вийматися з землі.

Коли вам пропонують купити кущі помідорів, перців і баклажанів із товстими й міцними стеблами та пишним листям – не поспішайте. Останнім часом усе частіше недобросовісні продавці реалізують так званні «пустишки». Така розсада має красиві листочки та стеблинки, інтенсивно розвивається, буйно цвіте, але плодів не дає, тобто носить чисто декоративну функцію.

Мета таких горе-реалізаторів одна – за рахунок красивого товарного вигляду швидко продати товар, який вигідно вирізняється на фоні розсади в конкурентів. Біда у тому, що розпізнати псевдорозсаду досить складно, а в деяких випадках – узагалі неможливо.

Вихід один – купувати посадковий матеріал лише у тих городників, які систематично, з року в рік, займаються реалізацією своєї продукції й можуть дати вичерпну інформацію про сорти та групи стиглості запропонованих культур. Як правило, насіння на розсаду вони висівають в оптимальні терміни, дбайливо доглядають за сіянцями, готуючи їх до самостійного життя.

 «Погляд часу» №19-05.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *