Висока температура чи тиск, а до медичної допомоги не дістатися…

Через воєнний стан, обстріли багатьох населених пунктів України російськими загарбниками та необхідність перебувати у бомбосховищах буває складно вчасно отримати медичну допомогу, навіть якщо вона конче необхідна. У МОЗ нагадують, що самолікування шкідливе, але у критичних випадках усе ж треба знати, як діяти, щоб не допустити погіршення стану хворого.

Висока температура чи тиск, а до медичної допомоги не дістатися...

Якщо у вас чи вашої дитини підвищилася температура тіла, але огляд лікаря є наразі неможливий, у МОЗ радять діяти наступним чином:

  • вживайте багато рідини;
  • якщо ви у відносній безпеці та є така можливість, починайте з фізичних методів охолодження: розкрити людину, розстібнути одяг, протерти вологою тканиною відкриті ділянки тіла;
  • дайте людинi жарознижувальні препарати: дорослим – парацетамол 500 мг до 4 разів на добу або бупрофен 400 мг до 3 разів на добу (можна чергувати), дітям – 10-15 мг/кг маси тіла парацетамолу або бупрофену в суспензіях (не забудьте збовтувати перед застосуванням), так само можна чергувати. Пiсля вживання жарознижувального температура не обов’язково має збитися до 36,6 °С. Зниження на 1,0 °С вважається позитивною динамікою;
  • по можливості проконсультуйтесь із лікарем.

У стресових ситуаціях часто загострюються хронічні хвороби, серед яких і гіпертонія.

Крім того, підвищення артеріального тиску так само може бути реакцією на стрес. Як діяти при підвищеному тиску без доступу до медичної допомоги, рекомендують фахівці МОЗ:

  • випийте ліки проти гіпертонії: каптопрес – пів таблетки під язик;
  • при наявності тонометра, проконтролюйте артеріальний тиск після вживання ліків;
  • удруге застосувати препарат можна за 40 хв.

При першій же можливості зверніться за консультацією до лікаря, особливо, якщо мова йде про дитину. Оптимально зробити це офлайн, але якщо немає такої можливості, може допомогти й онлайн-консультація.

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим і є допустимим лише у крайніх випадках, коли стан людини терміново треба покращити.

«УЮТ» №18-28.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *