Хитрощі, які допоможуть збільшити врожай городини

Збільшити врожай
  •  Якщо врожаї на вашому городі з кожним роком стають дедалі меншими, навіть завдяки належному догляду за рослинами, це означає, що земля втомилася. Поліпшують структуру ґрунту і збагачують його азотом рослини родини бобових: горох, квасоля, сочевиця, боби, соя, арахіс, люцерна, еспарцет.
  • Під час садіння картоплі покладіть у кожну ямку по жмені лушпиння цибулі або киньте кілька горошин бобів, і дротяник не пошкодить бульби.
  • Молодою кукурудзою смакуватимете довго, якщо її сіяти в кілька етапів: на початку, всередині й наприкінці травня.
  • Щоб городина добре родила, потрібно дотримуватися послідовності висаджування. Приміром, капусту можна повернути на те саме місце через 5-7 років, а помідори, перець, гарбузи й буряки – через 2-4 роки. Для огірків, моркви й цибулі цей термін становить 1-3 роки, для кавунів і динь – 10 років. За цей час зникають хвороби та інфекції, що вражають рослини.
  • Щоб зібрати два-три врожаї зелені (кріп, петрушка, селера тощо), рослини, коли вони досягнуть 15-20 см, зрізають на висоті 5-6 см від поверхні ґрунту. А щоб не пошкодити точку росту, рясно поливають і підживлюють.
  • Морква й буряки в спеку потерпають від нестачі бору: листя темніє, відмирає, у коренеплодів загниває серцевина. У такому разі, а також із профілактичною метою допоможе підживлення рослин борною кислотою (10 г на 10 л води на 1 м²). Обробляти треба 2-3 рази з інтервалом 10 днів. Окрім того, щоб прискорити ріст коренеплодів, на початку їх формування внесіть на грядку деревний попіл (1 скл. на погонний метр ряду).

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber