Хоч на мить полюбіть ближнього

Хоч на мить полюбіть ближнього
Хоч на мить полюбіть ближнього

Коли я ще дитиною молилася, мама завжди нагадувала: «Помолися за тих, хто не має даху над головою». Я добре не розуміла, як то людина може носити над головою дах, а потім втратити. Але молилася. Молилася за таких людей і мама – на колінах, перед образами.

Не знаю, чи надрукуєте мого листа, бо тепер у газеті місця мало, адже багато пишуть переважно ті люди, які збираються стати депутатами і навіть президентами. Я читаю все, що вони пишуть, обіцяють. Читають, думаю, всі, але мало хто вірить тим обіцянкам.

В Україні нині є велика проблема і стосується вона людей, які обездолені, а багато з них ще й не мають даху над головою. Чому так? Бо ніхто з кандидатів не згадує про таку категорію, не дбає про неї. Сидять собі на владній горі й не думають, що з неї є спуск і що людина – не вічна. А від суми і тюрми зарікатися не можна. Обіцяють нам золоті гори, а тільки дістануться до влади, то їм здається, що світ – кукурудзка, а люди – мухи.

І хоч би один задумався, як розв’язати проблему з безхатченками і тими, що на межі. От якби хоч хтось побував у тій бідній шкірі, зробив би собі такий експеримент. Відчув би, як це – не мати що їсти, де спати, на що прилягти, у що вдягнутися… От якби у кожній області владоможці замість царських палат для себе будували притулки для знедолених, багато з яких не з власної волі опинилися на вулиці. Взимку, щоправда, де-не-де ставлять пункти обігріву. А потім що – знову на вулицю?

Зрештою, навіть у царських палатах можна відвести декілька кімнат для бідних, тих, що опинилися на краю прірви. Хай би ви, шановні кандидати, хоч на мить полюбили ближнього і стали благодійниками. Бо навіть за радянської влади не було стільки бездомних, як тепер.

Вписав би хтось у свою програму пункт про житло для безхатченків. Бо і справді важко жити без даху над головою. Я не розуміюся на фінансових справах, але, думаю, у бюджеті для такої когорти вдасться кошти передбачити. Надіюся, хтось підтримає мою пропозицію і так ми допоможемо владі вирішити це питання.

Ганна Романюк

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *