Ходіть, і перестанете хворіти

Ходіть, і перестанете хворіти
Ходіть, і перестанете хворіти

Ходити пішки по 10 км на день мене з братом змусили обставини – треба було закінчувати 10 класів у робітничому селищі Таволжан Павлодарської області (Казахстан). Там добували кухонну сіль, яка йшла на експорт у Китай, тому у селищі була школа-десятирічка. А наше село знаходилося за 5 км від нього, там ми закінчили тільки 7 класів. Потім 3 роки ми успішно ходили вранці за 5 км до школи, а після навчання поверталися тією ж дорогою додому. Зараз, згадуючи наше босоноге, голодне повоєнне дитинство, коли ми страждали від цинги і фурункульозу на ногах та обличчі через недоїдання, я чітко усвідомлюю, що ця ходьба була нашим порятунком. Тим більше, що у брата був ще й вроджений порок серця. Хоча цей шлях мені досі сниться, я вважаю, ми вижили завдяки йому.

Притому треба було йти швидко, позаяк за запізнення карали, виставляючи перед шкільною «лінійкою». Годинника не було, тому ми орієнтувалися за сонцем або темпом ходьби.

Із тих пір я взяла собі за правило обов’язково багато ходити пішки. Враховуючи свій вік, ходжу в ліс з 8-ї ранку до 12-ї години. Потім обід, город, консервування. Але це влітку. А от із жовтня до квітня роблю всіляку зарядку. Вхід у кухню у мене тільки через дошку Євмінова (турнік) – на ньому можна повисіти, коліна підтягти чи трохи  підтягнутися. Влітку ходжу босоніж по росі, віджимаюся від землі 7-12 разів. Я «жайворонок», прокидаюся о 6-7-й ранку, і взимку, щоб не було бронхіту, починаю повзати на спині, пересуваючи лопатками, назад і вперед по довжині кімнати. Потім присідаю і роблю нахили. Також узимку ми з приятелькою ходимо щодня з 17-ї до 18-ї години по набережній Дніпра швидким кроком. Тому всім, хто живе у містах, раджу знайти місце для тривалих піших прогулянок, причому ходити треба не під ручку, а вільно, енергійно. Тоді перестануть боліти коліна, з’являться бадьорість у тілі і гарний настрій.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *