Хто має право на обов’язкову частку спадщини при наявності заповіту?

Хто має право на обов’язкову частку спадщини при наявності заповіту
Спадщина при наявності заповіту

Згідно з українським законодавством, вступити в спадок можна за законом або за заповітом. Існує думка, що якщо спадкодавець залишив заповіт, то вступити у спадок можуть тільки особи, зазначені в цьому документі. Але така думка є хибною.

У ст. 1241 «Цивільного кодексу України» перераховані категорії осіб, які мають право на обов’язкову частку спадщини, незалежно від того вказані їхні імена в заповіті чи ні.

До них відносяться:

• малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця (пенсіонери за віком, особи з інвалідністю І і II груп);
• непрацездатні вдова (вдівець);
• непрацездатні батьки (пенсіонери).

Незалежно від змісту заповіту, вони мають право успадкувати половину частки, яка належала б кожному з них при спадкуванні за законом (обов’язкова частка). Також варто знати, що розмір обов’язкової частки у спадщині може бути зменшений після звернення в суд. На зменшення частки можуть вплинути відносини між спадкоємцями, які претендують на отримання обов’язкової частки спадщини, і спадкодавцем, а також інших обставин, що мають істотне значення. Наприклад, якщо спадкоємці, зазначені в заповіті, зможуть у судовому порядку довести і підтвердити, що претенденти на обов’язкову частку спадщини, відмовилися допомагати спадкодавцеві або мало спілкувалися протягом життя останнього, за рішенням суду їхня частка може бути зменшена.

«Погляд часу» №19-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *