Хто має право не платити податок на спадщину

податок на спадщину

Із початку цього року громадяни, які отримали спадщину від родичів другого ступеня споріднення, можуть не платити податок або подавати декларацію про факт отримання спадщини у 2017 році. Про це повідомив директор департаменту податків і зборів із фізичних осіб Павло Дроняк.

До другого ступеня споріднення відносяться рідні брати і сестри, бабусі і дідусі (батьки батька і матері), онуки.

Оскільки податок не стягується, то спадкоємець не повинен проводити оцінку успадкованого майна. Також за нульовою ставкою оподатковується майно, успадковане особами першого ступеня споріднення, тобто подружжя (чоловік та дружина), батьки та діти, у тому числі усиновлені. Передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб: 0 %, 5 % і 18 %.

Якщо громадянин успадковує майно від резидента (крім першого та другого ступеня споріднення), то платить 5 % податок. При отриманні на території нашої держави спадщини від нерезидента необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18 %. Також спадкоємці зобов’язані сплатити і військовий збір, який становить 1,5 % від вартості успадкованого чи подарованого майна.

Виняток становлять лише особи, які отримали доходи, що оподатковуються за нульовою ставкою. Якщо спадкоємцем є резидент України, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір повинні бути сплачені до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, при цьому декларація не подається. В іншому випадку нотаріус не видасть свідоцтво про право на спадщину. У разі переходу до спадкоємця права на отримання страхових виплат податковим агентом є страхова компанія, а тому подавати декларацію також не потрібно. Чиновник також зазначив, що подарунки оподатковуються таким же чином, як і спадщина – за тими ж ставками і на тих же умовах.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми: