Хто може не платити за опалення житла

Хто може не платити за опалення
Хто може не платити за опалення житла

В Україні мешканці багатоквартирних будинків, які підключені до централізованої системи теплопостачання, змушені платити за теплопостачання незалежно від того чи користуються вони ним.

Власники квартир не мають змоги встановити автономне опалення, використовувати для опалення електричну енергію чи просто відмовитися від комунального сервісу.
Таким чином, мешканець, так чи інакше, змушений платити за цю комунальну послугу. Але хто може не платити за опалення житла, якщо не отримує цю послугу. Це прямо суперечить Конституції вважають автори законопроекту № 8431 від 05.06.2018 р. Комунальні підприємства часто не мають можливості замінити чи відремонтувати тепломережі.
Законопроект передбачає, що власники квартир мають право заявити постачальнику теплової енергії про відмову від даної послуги. У тому випадку, якщо квартира належить кільком особам, то таку заяву повинні підписати всі власники.
Після отримання заяви виконавець послуги протягом місяця повинен безкоштовно розробити технічні умови відключення окремої квартири від усієї системи.
Технічні умови виконуються власником квартири за свій рахунок поза опалювальним сезоном. Після цього проводиться спеціальна перевірка і складається акт, який згодом виступає підставою для розірвання договору надання послуги.
Умисне затягування процедури відключення передбачає відповідальність. Якщо терміни будуть порушені, то споживач послуг має право не оплачувати їх за цей період.
Однак власникам квартир, які відключили у своїй оселі теплопостачання, все одно доведеться платити за опалення приміщень загального користування.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *