Хто вбиває «Погляд часу», «УЮТ», «Задаваку»

Уют, Погляд часу та Задавака

Реформи «Укрпошти», які нещодавно так «старанно» піарило її керівництво, схоже, йдуть не на користь людям.

До редакції кожного дня телефонують наші передплатники із дивним запитанням: «А ви що перестали друкуватися? Скільки років вас передплачували! Тепер не бачимо ваших видань…»

Ні! Ми не зникли! Ми працювали, працюємо і будемо працювати для наших читачів! Як то кажуть, хоч каміння з неба падатимуть, а «УЮТ» та «Погляд часу» виходять кожного тижня, газета для підлітків «Задавака» – двічі на місяць. Ми виконуємо перед нашими передплатниками сумлінно всі зобов’язання! Та чому з обуренням та наріканнями звертаються до редакції кожного дня наші читачі з тими самими запитаннями? Що ж відбувається?

Нарешті все з’ясувалося… По-перше, із «Каталогу періодичних видань Черкаської області» зник передплатний індекс наших газет. Чому так сталося?

«Укрпошта» на початку 2018 року затребувала перереєстрації наших видань. Газети «УЮТ», «Погляд часу» та «Задавака» є загальнодержавними, тому «Укрпошта» зареєструвала кожну з наших газет тільки під одним передплатним індексом для розповсюдження по всій Україні та, відповідно, розмістила його тільки у «Каталозі періодичних видань України».

Отримавши результати передплати на друге півріччя, з’ясувалося, що наших передплатників стало втричі менше. Чому? А відповіді такі: вперше за 20 років тисячі наших відданих читачів не побачили свої улюблені газети у «Каталозі періодичних видань Черкаської області»… Хтось вирішив, що газети припинили існування та не передплатив видання, хтось звернувся із питаннями до працівників «Укрпошти» та, не почувши відповіді та роз’яснень, пішов з нічим. Комусь запропонували самотужки шукати передплатний індекс на сотнях сторінках із дрібним шрифтом «Каталогу передплатних видань України», що виявилося не всім під силу…

Крім того, «Укрпошта», користуючись своїм становищем монополіста, неодноразово піднімала ціни на свої послуги, у тому числі відбулося різке підвищення тарифів на доставку газет посеред року, що, на превеликий жаль, спричинило подорожчання передплати. Але ж редакція зробила все можливе, щоб наша частка у тому здорожчанні була якомога меншою!

Щодо присутності наших передплатних індексів в обох каталогах – ми виправимо ситуацію. Індекси газет «УЮТ», «Погляд часу» та «Задавака» знову з’являться у «Каталозі періодичних видань Черкаської області».

А от якщо проаналізувати ситуацію з останньою передплатою місцевих газет, то питань до роботи пошти залишається чимало.

«Укрпошта» повністю відповідає за якісне виконання взятих зобов’язань, зокрема, і за доставку періодики. У разі порушення договірних умов видавці мають усі підстави звертатися до суду з вимогою відшкодування матеріальних збитків. Оскільки несвоєчасна доставка газет і журналів майже автоматично призводить до скорочення кількості передплатників і, відповідно, до зменшення фінансових надходжень.

З боку наших видань «Погляд часу», «УЮТ», «Задавака» немає жодних перешкод для того, щоб газети до наших читачів надходили щочетверга. Але нам знову телефонують з різних куточків Черкаської області та всієї України, що знову не отримали газету, що знову зверталися зі скаргою на «Укрпошту», що знову (у котрий уже раз!) чують там три варіанти відповідей: «У редакції був вихідний, вони не друкували номер…», «Поштарка захворіла (чи у відпустці)…», «Нема кому носити…» Таким чином, тисячі примірників не потрапляють до передплатників. Прикро! Тому що ми працюємо задля наших читачів, буквально народжуючи кожен номер. Вкладаємо душу у кожну сторінку. Ми цінуємо вас, дорогі наші читачі!

Залишайтеся з нами, незважаючи на перешкоди. До нових цікавих зустрічей щочетверга!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber