Хустку з пуху можна прати лише вручну

Попередньо виріб потрібно розчесати, щоб зберегти пухнастість.
Пухова хустка – чудовий аксесуар, що не тільки доповнить ваш образ, а й зігріє у холодну пору. Традиційно її плетуть із м’якого і легкого козячого пуху, що за теплопровідністю, повітропроникністю та легкістю у рази перевищує звичайну шерсть. Але з часом білосніжна тканина може втратити свій колір, тому потрібно регулярно доглядати за нею і правильно прати.
Перш ніж це зробити, необхідно визначитися з характером забруднення, адже часте прання негативно вплине на якість хустки. Якщо пляма незначна, досить просушити тканину, а потім акуратно почистити сухою м’якою губкою. Пляму від вина також можна вивести без замочування у воді. Потрібно лише розвести кілька таблеток аспірину в рідині, змочити розчином забруднене місце, витримати 20 хв. і змити теплою водою.
Якщо пухова хустка довго лежала у шафі, ввібрала неприємні запахи, потьмяніла чи на ній з’явилася жовтизна, без прання не обійтися. Але спочатку виріб потрібно струснути та обережно, щоб не зачепити петлі і не висмикнути тонкі нитки, розчесати пух масажним гребінцем із негострими зубчиками, потім дерев’яним густим гребінцем. Така підготовка дозволить зберегти пухнастість.
Хустку з пуху можна прати тільки вручну, злегка стискаючи виріб. Адже навіть найсучасніше і найделікатніше прання у машині не вбереже виріб від розтягування. При цьому температура води не повинна перевищувати 35 °С. Занадто холодна вода не дозволить відіпрати бруд, а гаряча призведе до того, що виріб «сяде».
Для прання рекомендується використовувати дитяче мило чи рідкий засіб для прання вовняних речей, попередньо розчинивши його у воді. Від звичайного порошку пух постраждає і може вилізти. Але попередньо будь-який засіб потрібно випробувати на невеликому клаптику тканини. Виріб потрібно занурити в ємність із водою та мийним засобом приблизно на 25 хв. Забороняється викручувати чи занадто сильно м’яти хустину, бо вона змінить свою форму. Після закінчення прання її необхідно прополоскати спочатку у теплій, а потім у холодній воді з використанням кондиціонера для вовняних або делікатних тканин.
Щоб відбілити хустку, можна скористатися народними засобами
• На 100 г вовни необхідно взяти п’ять таблеток гідропериту та розчинити їх у теплій воді. Додати нашатирний спирт (на 1 л води 1 ч. л.). Хустку потрібно занурити у воду та залишити на 12 год. При цьому вода постійно має бути теплою.
• Перекис водню також часто використовується господинями як відбілювач. На 100 г вовни потрібно додати у воду 20 г перекису та замочити виріб на 6 год. Після цього обов’язково кілька разів прополоскати.
• У 10 л води розвести 2 ст. л. гідросульфіту. Пухову хустку занурити у розчин на 40 хв., потім добре прополоскати у теплій і холодній воді. Після прання необхідно дати зайвій волозі стекти з хустки, не викручуючи. Залишки води слід промокнути щільною м’якою тканиною, а для просушування розвісити виріб на дерев’яній рамі чи просто розкласти на рушник. Не можна розвішувати пухові хустинки біля обігрівачів або батарей, а сушити при однаковій кімнатній температурі.