Хворі зуби руйнують організм

Зубний біль

Хворі зуби можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям, які складно розпізнати.

Наприклад, далеко не всі й не завжди можуть подумати, що нестерпний головний біль викликаний спазмом жувальних м’язів.

Зубощелепна система – частина організму. Звучить як прописна істина, але в нас чомусь про це часто забувають і слідкують за зубами не так ретельно й уважно, як за нігтями чи волоссям. Здоров’я зубів багато хто не тримає під контролем, звертаючись до лікаря лише за потреби. При цьому стоматологічні проблеми можуть викликати не тільки зубний біль, але й головний, спинний тощо.

Головний біль

Зв’язок головного болю і проблем із зубами криється в нашій анатомії. Наша зубощелепна система – це зуби, кістки й м’язи. Головні болі нерідко якраз пов’язані з перенапруженням і неправильною роботою м’язів. Їх, відповідальних за рух щелеп, дуже багато. Найбільший жувальний м’яз є найсильнішим в організмі. І коли в ньому відбувається спазм, людині здаватиметься, що в неї болить голова, тому що біль може концентруватися в області скроні.

Чому жувальні м’язи можуть хворіти? Щоб вони працювали правильно, у роті, по-перше, мають бути зуби. По-друге, ці зуби повинні бути правильної форми й розташовуватися в правильному положенні – це визначає прикус людини. В умовах сучасного харчування з великою кількістю цукру – зубощелепна система руйнується значно швидше. Прикус змінюється, зростає навантаження на жувальні м’язи, адже їм доводиться «працювати» за себе і за зруйновані карієсом зуби.

Зрозуміти, що голова болить через проблеми з жувальними м’язами, нескладно. При хронічних болях у момент, коли відчувається цей негативний симптом, варто стиснути зуби і помацати обличчя. В області скронь, вище і навколо вух людина відчуватиме, як під пальцями рухається жувальний м’яз. Якщо точка болю і стиснення м’яза збігаються, причиною головного болю є спазм жувальних м’язів.

Біль у спині

Через неправильну роботу жувальних м’язів може боліти голова, через неправильну поставу змінюється прикус. Якщо є якісь порушення в правильному положенні хребетного стовпа, дихальна система буде компенсувати їх, відсуваючи шию назад, повертаючи її. Причому зв’язок прикусу й постави працює в обох напрямках. Тобто і неправильний прикус також може ставати причиною зміни постави. При неправильному прикусі перший і другий шийні хребці стають неправильно відносно один одного. Організм у спробах усе це компенсувати призводить до інших порушень. Через це, зокрема, можуть починатися і болі в спині.

Безсоння й депресія

Під час сну відбувається вкрай важливий біологічний процес – відпочинок нервової системи людини. Тому важливо, щоб сон був повноцінний і якісний. В іншому випадку людина не може себе нормально почувати, організм не працює в повну силу. Заважати сну може бруксизм, або скрегіт зубами уві сні. Повір’я бабусь, що він з’являється від глистів – міф. Скреготіння переважно розвивається на тлі стресу та депресивного стану. За статистикою, нині бруксизм є в більшості людей. При цьому постійний – це зайве навантаження на зуби, що призводить до їх більш швидкого руйнування, сточування, зміни прикусу тощо.

Неякісний нічний сон призводить до розбитості, зниження працездатності і збільшення стресу та депресії.

«УЮТ» № 30-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *