Хворі зуби впливають на серце

Науково доведено: люди, у яких є приховані стоматологічні інфекції, схильні до ризику серцево-судинних захворювань.
Одна з найпоширеніших форм серцевих недуг – ішемічна хвороба, характеризується утворенням бляшок на стінках коронарних судин. У результаті приплив артеріальної крові до серця порушується і виникає серцева недостатність.
Причин формування бляшок існує чимало: це і цукровий діабет, й ожиріння, і високий артеріальний тиск. Крім того, процесу сприяють шкідливі звички: куріння, малорухливий спосіб життя, підвищені показники шкідливого холестерину у крові. На думку вчених, у цей список слід внести і стоматологічні інфекції, які мають прихований характер.
Наявність апікального періодонтиту сприяє блокуванню припливу крові до серцевих артерій, і як наслідок, призводить до формування гострого коронарного синдрому.
Періодонтит є запальним процесом, що вражає пульпу, причиною якого є прихована інфекція. Дуже часто апікальному періодонтиту передує карієс зубів, що супроводжується гострим больовим синдромом.
Інфекція у порожнині зуба вже може бути присутньою, і в той час, як лікар веде боротьбу з верхівковим періодонтитом, запалення вже почалося.
Але про нього стає відомо лише після ретельного обстеження, тобто, вивчення рентгенівського знімка.
Вчені дійшли до висновку: запальні стоматологічні захворювання є фактором ризику виникнення серцево-судинної недостатності. Лікарі закликають вчасно лікувати чи займатися профілактикою інфекційних процесів у порожнині рота, симптоматика яких повністю відсутня.
Отже, слідкуйте за своєю посмішкою та будьте здорові!