«Я пишаюся тобою!»

Тези, які хлопчик повинен чути саме від мами

Сила маминих слів

Не потрібно бути великим психологом, щоб розуміти: сила маминих слів може або подарувати синові крила, або обрізати їх. І не важливо, скільки йому років – п’ять, п’ятнадцять чи тридцять п’ять – кожна з цих фраз буде для нього як бальзам на душу.

«Я так пишаюся тобою!». Усіх чоловіків надихають такі слова. Що вже говорити про хлопчаків, якими керує тестостерон. Вони ж спочатку роблять, а тільки потім думають. Тому звикли частіше чути від мами питання: «І про що ти думав?».

Звичайно, за все життя нам сотні разів доведеться вичитувати синів за різні дурниці. Але щоб діти не думали про себе тільки погане, важливо помічати їх перемоги.

«Звичайно, ти можеш спробувати!». Хлопцям дійсно дуже важливо чути ці слова саме від обережної мами, а не авантюрного тата. Мамам складно підштовхувати своїх дітей до ризикованих заходів, і при цьому не має значення, скільки їм років (для нас вони завжди залишаються дітьми!). Ви просто зрозумійте: для того, щоб ваш син був впевненим у своїх силах, він повинен намагатися йти на ризик.

«Це була просто помилка. Наступного разу ти зробиш краще». У нас, жінок, є звичка загострювати увагу на невдачах. Ми начебто робимо це з благими намірами: щоб дитина зробила висновки і більше не наступала на ті самі граблі. Ось тільки ваш син і без вас зрозуміє, що зробив помилку. А будь-який провал чоловіками сприймається вкрай важко. Тому наступного разу обов’язково скажіть, що вірите в нього, і що все обов’язково вийде. Почувши це від мами, хлопчик повірить, що і правда може домогтися того результату, до якого прагне.

Ніхто не досконалий, ваші діти – не виняток. Вони не можуть завжди все робити ідеально. Зрештою, ми ж теж не ідеальні, правда? Але віра матері у сина збільшує його шанси на перемогу в рази. Іншими словами, своєю підтримкою ви допомагаєте синові стати тим справжнім чоловіком, яким, як ви знаєте, він може стати.

«Уют» №46-11.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *