Я зменшу вартість газу для людей у п’ять разів. Хто більше?

Я зменшу вартість газу для людей
Я зменшу вартість газу для людей у п’ять разів. Хто більше?

«ПОГЛЯД ЧАСУ» №8 – 2019

Чим ближче до виборів, тим рідше вмикаю телевізор. Його й раніше нечасто вмикала, а тепер цей цирк неможливо без іронії дивитися, коли починається реклама й на екрані з’являються політики, що при владі на високих посадах, й обіцяють, обіцяють, обіцяють… Як це робили раніше.

Частина народу ведеться на таку «халву», бо хоч у роті від неї не солодко, зате як солодко на душі від надії… Це як комунізм, до якого йти і йти, а горизонт віддаляється. Ніби й розумієш, що ніколи не дійдеш, а надія на те, що хтось обов’язково дасть усе, що потрібно, теплиться.

У великої частини нашого суспільства у підсвідомості залишилася довіра до слів політиків та їхніх обіцянок. Пообіцяла кандидатка у президенти Юлія Володимирівна знизити вартість газу для населення – одразу полюбилася багатьом українцям. Важливо, що дуже гарно говорить, так проникливо, лагідно. Аж за душу бере! Не важливо тепер, що вже укладала десять років тому «вигідну» угоду для України. До речі, за десять років дії «Юлиних» газових контрактів безповоротні збитки для України становлять 32,1 млрд дол. США, або понад 60 тис. грн для кожної української родини.

Інший кандидат у президенти – Сергій Каплін «переплюнув» Юлію Володимирівну: він знизить вартість газу для людей у чотири рази! «Коли Юлька дістається до газового вентиля – ціни тільки зростають, – сказав Каплін. – У вас є вибір, хто опустить ціну на газ: я в чотири рази чи Юлька – у два рази. Але наведіть мені, будь ласка, приклад, коли Юлька, окрім вас, що-небудь опускала? За 10 років вони разом із Путіним «вимили» 2,5 трильйона гривень із кишень простих українців!»

Знизити ціну на газ, як обіцяють довірливим українцям, аж ніяк не вдасться. Адже маємо домовленості з МВФ, який дає нам дуже потрібні тепер позики. Якщо порушимо домовленості, це означає, що припиняємо співпрацю не тільки з МВФ, а й зі Світовим банком, Євросоюзом і зі США. Наслідки для нас катастрофічні. Україна змушена буде оголосити дефолт. Почнуться арешти українських активів за кордоном, щоб погасити борги. Моментально й стрімко знеціниться гривня, злетять ціни, впаде економіка. Як думаєте, порадує тоді «нова» ціна на газ?

Зрештою, Юлії Володимирівні ще й «Юлину тисячу» згадують, мовляв, дала ж. Ніби із власної кишені. Зважаючи, що наші люди хочуть вірити у казки політиків, таких казок ще навидумують – президентські перегони тільки почалися. Може, буде такий кандидат, який підвищить ставку та пообіцяє знизити ціну у вісім разів або ж зовсім давати газ задурно? Ні, задурно – перебір.

Я поки не кандидат у президенти, але, думаю, що пообіцяти можу. Я зменшу вартість газу для людей у п’ять разів! Хто більше?  

Валентина Баца

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *