Я знайшла три способи позбавити дітей від шкідливих звичок

шкідливі звички
Я знайшла три способи позбавити дітей від шкідливих звичок

В обох моїх онуків у різному віці з’явилися шкідливі звички. Молодший у 2,5 рочки став гризти нігті. Старший (8 років) тільки півроку як припинив це робити. Причин появи шкідливих звичок багато. Це і стрес, і нудьга, діти часто неусвідомлено копіюють близьких.

Мені радили намазати нігті гірким перцем. Дідусь постійно контролював онуків. Спочатку я просто просила діток витягувати руки з рота. Малеча іноді слухалася, а іноді з духу протиріччя, навпаки, засовувала руки глибше. Старший робив подібне нишком. Потім я сама наполегливо стала витягувати руки онуків і просто відволікати. Я іноді дозволяла собі підвищити голос. Все це не працювало!

Зрештою я знайшла для себе три універсальних способи, щоб позбавити дітей від шкідливих звичок.

1. Майте терпіння. Якщо побачили, що дитина стала гризти нігті, не лайте її за це. Лаючи малюка, ми робимо тільки гірше.

2. Найбільш дієвим методом позбавлення від звички гризти нігті було вивчення прийомів зняття напруги. Наприклад, міцно стискати і розтискати кулачки чи брати у руки улюблену іграшку, жувати яблуко, бублик. А також ми відволікали онуків іншими заняттями. Можна зайняти руки пластиліном, фарбами, пірамідкою.

3. І найголовніше, любіть, обіймайте діток, знаходьте справи, які ви можете робити з ними спільно. Адже саме це кращий спосіб зняття нервової напруги для дітлахів.

Перевірено на власному досвіді: чим більше уваги приділяється звичці, тим довше вона живе. Але і зовсім ігнорувати не можна.

Пам’ятайте: за кожною шкідливою звичкою стоїть невпевненість у собі, страх покладатися на свої сили! Чим вони викликані – потрібно з’ясовувати індивідуально, але у будь-якому випадку дитині потрібна підтримка та повага.

Причиною появи шкідливої звички і зловживання батьківською довірою є відсутність руху і нових вражень. Відвернути, зайняти цікавим і м’яко прибрати руки від рота – ось дієві способи подолання проблеми.

Д. Малиновська, м. Київ

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *