«Ягода» молодості, або їжте більше гарбуза восени

Гарбуз – унікальний і найдоступніший восени продукт. Він відноситься до «помилкових» ягід, як кавун або диня. І за хімічним складом ближче до фруктів, ніж овочів. Чому гарбуз варто частіше включати до страв?

Як краще готувати гарбуз?
Як краще готувати гарбуз

Запікати чи тушкувати. Бета-каротин із сирого гарбуза ми практично не можемо засвоїти. А якщо його піддати невеликій термічній обробці, доступність бета-каротину зростає в рази. Переварити сирий гарбуз буває складно, особливо людям, які страждають захворюваннями травної системи, припустимо панкреатитом, колітом, або літнім людям.

Додавати трохи масла чи молока. Наприклад, запекти з невеликою кількістю масла або відварити в молоці при приготуванні молочної каші, щоб увесь бета-каротин, який міститься в гарбузі, приніс максимальну користь.

Із сирого гарбуза можна готувати салати чи смузі. У цьому випадку до нього теж бажано додавати масла, молока, сметани чи інший продукт, що містить жир.

У випічку можна додавати гарбуз замість частини борошна та цукру і таким чином зменшувати калорійність продукту та покращувати його вітамінно-мінеральний склад.

Народні рецепти лікування гарбузом

При нервовому виснаженні, безсонні. 300 г м’якоті гарбуза залити 2 л води, на повільному вогні відварити до м’якості. Відвар злити, додати 2 ст. л. меду. Пити по 1 скл. за 2 год. до сну. Курс – 2 тижні.

При артриті. 2 ст. л. сушеної трави полину гіркого потовкти в порошок, залити 50 мл гарбузової олії. Поставити на водяну баню на 1,5 год. Після цього настояти 48 год. і процідити. Суміш зберігати в холодильнику, перед вживанням необхідну кількість витримувати при кімнатній температурі 30 хв.

2 рази на день втирати в суглоби для поліпшення їх рухливості. Курс – 14 днів.

Для зміцнення зубів. Змішати 30 мл гарбузового соку, 100 мл морквяного соку, 20 мл соку ріпи. Полоскати рот за 15 хв. до їди. Курс – 10 днів.

При серцево-судинних захворюваннях і порушенні обміну речовин. 15 г сухих черешків гарбуза розтерти в порошок. Залити 50 мл води, додати 3 г прополісу і поставити на водяну баню на 25 хв. Випити протягом дня. Курс – 7-10 днів.

Для очищення кровоносних судин. 40 г гарбузової шкірки дрібно порізати, залити 250 мл окропу, настояти 0,5 год. і процідити. Пити по 100 мл під час сніданку. Курс лікування – 7 днів.

«Погляд часу» №42-14.10.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *