Як безкоштовно отримати медикаменти

Доступні ліки

Програмою «Доступні ліки» може скористатися кожен українець.

Для того щоб отримати медичні препарати за програмою «Доступні ліки», українцям потрібно зробити кілька дій.

Так, аптекар видасть ліки безкоштовно, якщо є рецепт від лікаря. Для цього лікар повинен поставити діагноз, відповідно, пацієнту необхідно пройти всі запропоновані обстеження. При медикаментозному лікуванні лікар на спеціальному бланку напише не назву конкретного препарату, а діючу речовину.

Нагадаємо, програма «Доступні ліки» поки що включає препарати від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми. МОЗ планувало також включити у програму ліки від депресії, але цього поки не відбулося.

Рецепт буде дійсним 30 днів, без нього за препарат доведеться розрахуватися за повною вартістю.

«Програмою «Доступні ліки» може скористатися будь-який українець. Для цього потрібно піти до дільничного лікаря чи сімейного лікаря. Лікар ставить діагноз, наприклад, підвищений тиск, проблеми з роботою серцевої системи. Він проводить обстеження і виписує рецепт», – зазначає директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.

В аптеці запропонують найдешевший препарат. Якщо пацієнт захоче купити дорожчий медикамент, він може заплатити тільки різницю у їхній вартості.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *