Як боротися з капустянкою на ділянці?

Як боротися з капустянкою на ділянці?

Капустянка дуже любить низовинні вологі місця. Її личинки потрапляють на нашу ділянку, як правило, від сусіда чи разом із ввезеним новим ґрунтом (зазвичай це земля з торфовищ).

Три перевірених способи

Спосіб № 1. На початку осені викопайте яму глибиною до 70 см і засипте її свіжим гноєм, який уже «перегорів».  Капустянки із задоволенням облаштують в ямі «зимові квартири». Наприкінці осені гній виймають і виносять курям або спалюють.

Спосіб № 2. Копаємо яму глибиною 50 см. В яму ставимо старе відро без дна, наповнюємо гноєм, щоб у нього потрапили капустянки. Наступного року, як тільки відтане ґрунт, відро виймаємо. Перевага цього способу у тому, що дістати відро зі шкідниками набагато простіше, ніж викопувати гній з ями. Ви будете здивовані, побачивши, скільки у відрі дрібних капустянок. Відро можна замінити сіткою, яку використовують для упаковки капусти, цибулі, картоплі.

Спосіб № 3. «Вовчі ями». Викопуємо яму розміром 50 x 50 см. Не менше! Закладаємо у неї свіжий гній.

Це потрібно зробити у вересні – на початку жовтня. Узимку, під час сильних морозів, гній викопуємо і розкидаємо, щоб наш шкідник остаточно зник.

Подаруйте букет із чорнобривців

Найчастіше джерелом зараження ділянки є привізний ґрунт, гній, особливо торф. Нову землю, торф бажано просіяти через дрібну сітку, яка відсіє цього шкідника. Ви можете випустити на купу гною курей, вони дуже люблять ласувати капустянками. Бажано, щоб шар землі був не дуже високий, в іншому випадку кури не зможуть дістатися до шкідника. Не вносьте у ґрунт свіжий гній, перевагу краще віддати тільки повністю перепрілому.

Капустянка не переносить присутність полину (навіть сухого), хризантем і чорнобривців. Запах часнику, лушпиння цибулі теж дуже не подобається шкіднику. Залишки риби винесіть на город і злегка присипте землею. Риба швидко перегниває, виділяючи неприємний запах, який теж не до вподоби капустянці. Це місце вона буде обходити десятою дорогою. Відлякує також аромат соснових голок.

Добре, якщо у вас є можливість використовувати для добрива курячий послід, капустянка його просто не переносить.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *