Як боротися з капустянкою?

Боротьба з капустянкою
Пивнушка для капустянки

«Погляд часу» №27-2019

Капустянка багатоядна – вона не обійде стороною капусту, огірки, помідори, баклажани, цибулю, салат, картоплю. Комаха пошкоджує кореневу систему рослини, що викликає її подальше в’янення.

Активне життя капустянки починається у травні, коли температура ґрунту на глибині 20-30 см досягає 10-15 °С. У травні-червні настає шлюбний період: самки залишають притулки, самці вилітають уночі і стрекочуть. Після спарювання самки роблять на глибині 10-15 см земляні гнізда. У гніздо самка відкладає до 500 схожих на зерна конопель яєць.

Після дощів і поливів капустянка очищає хід із поверхні до гнізда, і біля зовнішнього отвору з’являються невеликі купки свіжого і пухкого ґрунту. Через 10-17 днів з яєць виходять личинки, схожі на дорослих комах, але без крил. Ще днів 10-20 личинки знаходяться у гнізді. Потім вони пересуваються по старим ходам, поїдають різні органічні залишки. А ще через місяць вони прокладають

ходи і нарівні з дорослими комахами харчуються рослинами.

Способи боротьби

Найбільш оригінальним способом лову капустянок є принаджування цих комах пивом. У скляні півлітрові пляшки необхідно налити 50-100 г пива і зав’язати шийку шматочком марлі. Пляшки вкопати у землю під кутом 45° до поверхні ґрунту і присипати землею шаром 3-4 см. Капустянка дуже швидко знаходять «пивнушку», прогризають бинт і забираються у пляшку. Назад вони вибратися не можуть. За один тиждень пляшка може набитися битком вусатими любителями алкоголю.

Якщо на вашій ділянці завелася капустянка, залийте її ходи і гнізда водою, розчином гасу (100 мл на 1 л води) чи прального порошку (4 ст. л. на 10 л води). Щоб капустянка не заповзла у теплицю, натягніть навколо теплиці прямо по землі мотузку для білизни, просочену гасом.

Для відлякування комах від посадок, розкладіть на грядці листя часнику, м’яти чи вставте по її периметру вербові гілки, і заслін від капустянки протягом двох тижнів забезпечений.

Також капустянка не переносить запахи хвої, протухлої риби і висаджених на ділянці квіток чорнобривців.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *