Як боротися з бруньковим кліщем смородини

Важко знайти садову ділянку, де кущі смородини не були б ушкоджені бруньковим кліщем. Особливо підступний цей шкідник тим, що багато хто його просто не помічає. І тоді з кожною весною заражених бруньок стає все більше, а врожаю в сезон – все менше.

Як боротися з бруньковим кліщем смородини

Якщо ви виявили на гілках смородини надмірно роздуті бруньки – отже, настав час вживати заходів! Якщо таких “знахідок” поки небагато, їх можна просто акуратно видалити. У випадку сильного ураження допоможе часткове видалення хворих гілок, а то й зрізання всієї наземної частини куща або викорчовування. Усе, що ви видалили з кущів, обов’язково спаліть.

 До настання цвітіння або в період формування бутонів обприскайте кущі суспензією колоїдної або дисперсної сірки. Якщо у вашому розпорядженні є порошок сірки, зробіть розчин – приблизно 70 г на 10 л води. Також гарний результат дасть обприскування такими засобами, як неорон, кінмікс або сульфарид.

Ураховуйте, що обробка препаратами сірки ефективна при температурі повітря не вище 20 градусів. У період висування суцвіть обприскайте кущі свіжоприготовленим настоєм часнику (на 10 л води візьміть 150 г товченого часнику) або концентрованим настоєм цибульного лушпиння. Повторіть обприскування три рази з перервою 5-6 днів.

Посадіть між кущами багаторічну цибулю або часник і не викопуйте їх. Виділювані цими рослинами фітонциди відлякують шкідників. Щоправда, лише на такий захід розраховувати не слід, його використовують як додатковий або профілактичний.

«Погляд часу » №17-22.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *