Як боротися з носовою кровотечею

У мене останнім часом часто йде кров із носа, причому без будь-якої видимої причини. Мене цікавить, із чим пов’язані носові кровотечі і як із ними можна боротися?

Ганна Михайлівна, м. Чернігів

Як боротися з носовою кровотечею

Насамперед треба визначити причину носових кровотеч, бо від цього залежатимуть ваші подальші дії.

Є понад сто причин носової кровотечі, які можна поділити на:

  • місцеві (травма носа, судинні новоутворення у порожнині носа, злоякісні новоутворення в носі та навколоносових пазухах, стани після оперативного втручання тощо)
  • загальні (захворювання серця, судин, легенів, печінки, інфекційні хвороби – кір, скарлатина, грип, захворювання крові).

Якщо почалася носова кровотеча, раджу вам прийняти положення напівсидячи, трохи нахилити вперед голову і прикласти «холод» (мокрий рушник, лід) на ділянку перенісся, оскільки більшість носових кровотеч виникають у так званій зоні Кісельбаха (зона густої судинної сітки у слизовій оболонці передньонижнього відділу носової перегородки).

Закидати голову назад лікарі не рекомендують, так як кров, що стікає по задній стінці глотки, може спровокувати блювоту або ж потрапити у легені.

Правильне і неправильне положення тіла при носовій кровотечі

Варто також придавити крило носа до перегородки пальцем, можна з попереднім введенням ватної кульки у проблемну ніздрю. При цьому важливо дотримуватися повного спокою, не розмовляти, не хвилюватися, і тоді не дуже сильні кровотечі припиняться самі собою.

Якщо ви страждаєте на гіпертонію, то при носових кровотечах контролюйте також рівень свого артеріального тиску.

Що цікаво, у людей, шкіра яких містить багато пігменту (у брюнетів), кровотечі з носа спостерігаються рідше, ніж у людей із блідою шкірою – рудих і блондинів.

Якщо ж носову кровотечу самостійно зупинити не вдається і/або є супутня патологія (перелом кісток носа, гіпертонічний криз та ін.), треба звернутися за спеціалізованою медичною допомогою до сімейного лікаря чи отоларинголога. Також варто звернутися до фахівця, якщо кров із носа йде у вас нехай навіть незначно, але регулярно, – це може бути симптомом низки захворювань.

 «Погляд часу» №48-26.11.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *