Як боротися з опущенням ясен

Якщо у вас з’явилася підвищена чутливість зубів або ви помітили, що у вас змістилася «межа» між зубом і яснами – це симптоми опущення ясен. Чому виникає і чим загрожує це поширене захворювання, як його лікувати в домашніх умовах.

Як боротися з опущенням ясен

Багато людей не відразу помічають проблему опущення ясен, а помітивши, не надають їй значення. Тим часом, опущення ясен – це не просто косметичний дефект, а фактор, здатний призвести до руйнування, розхитування та навіть втрати зубів.

Причин, які прямо чи опосередковано сприяють розвитку захворювання, дуже багато. Їх можна поділити на фактори, які не залежать від пацієнта, та ті, на які можна вплинути.

До перших відносяться вік, спадкова схильність, захворювання пародонту, патології прикусу та аномалії розташування окремих зубів, мимовільний зубний скрегіт, хронічні захворювання (цукровий діабет, гіпотеріоз, метаболічний синдром), анатомічні особливості будови порожнини рота.

Фактори ризику, що піддаються корекції, – це недостатній догляд за ротовою порожниною, наявність зубного каменю, неправильно встановлені зубні протези, відсутність сусідніх зубів, регулярні травми ясен (у результаті чищення занадто жорсткою щіткою, звички гризти нігті чи покусувати олівці), куріння.

На ранній стадії опущення ясен не завдає людині занепокоєння. Надалі з’являються підвищена чутливість зубів (реакція на гаряче, холодне), больові відчуття та частий карієс у прикореневій ділянці зуба. У ясенного краю зуб буває трохи іншого кольору – це стає видна частина, не захищена емаллю. Можливі також неприємний запах із рота, кровоточивість та запалення ясен.

На пізніх стадіях помітно збільшується довжина зубів, виникають міжзубні проміжки та спостерігається розхитування зубів.

Важливо звернутися до стоматолога, помітивши перші ознаки опущення ясен, коли процес ще можна зупинити.

Якщо хвороба не запущена, проводиться протизапальна терапія, професійне чищення зубів, зміцнення та захист оголеної частини зуба (пломбування, фторування), корекція домашнього догляду за порожниною рота.

Що робити вдома?

  • Для покращення кровообігу регулярно робіть масаж ясен, здійснюючи кругові рухи дуже м’якою зубною щіткою по всіх яснах та місці їх з’єднання з зубом. Можна масажувати ясна й пальцями.
  • Для зняття запалення ясен полощіть рот настоями дубової кори, ромашки, шавлії, календули (4-6 разів на день після їди).
  • Якщо є можливість – пропийте курс полівітамінів, що містить вітаміни А, В, С, К, Е.
  • Щонайменше раз на рік відвідуйте стоматолога для профілактичного огляду.

  «Погляд часу» №31-28.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *