Як бути: чоловік не хоче мирного розлучення?

Развод
Підкажіть, будь ласка, що робити, якщо один із подружжя не бажає мирно розходитися, а свідомо відмовляється від розірвання шлюбу?

Ольга, м. Херсон

Чинне законодавство передбачає простий алгоритм дій у разі, якщо один із подружжя не хоче розлучатися або ухиляється від подачі відповідної спільної заяви до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

У такому випадку можна звернутися до суду за місцем реєстрації або проживання того з подружжя, який не бажає офіційного розриву відносин, і подати позов про розірвання шлюбу.

Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти, або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.

За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Варто звернути увагу на те, що позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального злочину за другим з подружжя або дитини. Винятки – якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народження дитини.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber