Як бути, якщо діти почали курити

якщо діти почали курити
Як бути, якщо діти почали курити

Батьки знають, як складно буває прищепити дітям хороші звички. Ще складніше – відучити їх від звичок шкідливих, наприклад, від куріння. Ситуація ускладнюється тим, що курити діти найчастіше починають у підлітковому віці, а це період упертості й непокори батькам. Тож як переконати дитину позбутися від цієї згубної звички?

Передбачаючи невдоволення дорослих, діти намагаються приховати свою шкідливу звичку. По можливості вони маскують усі ознаки куріння, але уважні батьки все ж можуть визначити, курить їх дитина чи ні.

Характерна ознака куріння – неприємний тютюновий запах, яким просочуються волосся й одяг. З’являється запах із рота, при цьому підлітки намагаються замаскувати його м’ятними жувальними гумками. Батьків повинен насторожити й нав’язливий ранковий кашель. Можуть з’явитися хрипи при диханні, задишка. Гірше даються спортивні навантаження. Діти починають частіше хворіти. Поява певних ознак не говорить про те, що підліток гарантовано закурив. Але батьки все ж повинні задуматися над цим.

Головне, що повинні зрозуміти дорослі – лаяти не можна. Скандали не приведуть ні до чого хорошого: підліток почне ще сильніше приховувати від батьків свої шкідливі звички. У такому віці присутнє ще й бажання робити наперекір дорослим, просто з почуття протесту.

Ніхто не знає своєї дитини так, як його мама й тато. Виходячи з особливостей характеру підлітка, можна побудувати свою стратегію поведінки так, щоб він сам захотів кинути палити. Хорошим способом відволікання від сигарет стане спорт. Підлітка можна захопити плаванням, бігом, тенісом. Займатися можна як самостійно, так і під керівництвом тренера. Спортивні секції хороші тим, що в них треба дотримуватися певного режиму, і куріння в цей режим ніяк не входить. Знаючи про схильність дітей до наслідування, можна подати приклад і теж кинути палити, якщо в когось із дорослих є така звичка.

Іноді з’ясовується, що підліток закурив, наслідуючи когось у своїй компанії. У цьому випадку йому потрібно пояснити, що авторитет можна й потрібно заробити іншим способом.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *