Як держава компенсуватиме втрату житла у зв’язку з воєнними діями
Українці повідомили про пошкодження чи знищення близько 9,4 млн м² квартир та будинків. Як держава компенсуватиме втрату житла?

Близько 135 тис. інформаційних заявок надійшло від українців, чиє житло пошкоджене чи знищене після вторгнення росії до України.
Про це заявила глава партії «Слуга народу» Олена Шуляк. Загальна площа постраждалого житла становить 9,4 млн м².
«Закон про компенсацію ще не ухвалено, але ми вже збираємо дані від населення», – каже Шуляк.
І додає, що спочатку держава має намір допомогти фізичним особам, а потім працювати з бізнесом.
Процедуру компенсації прописано у законопроєкті № 7198, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні у квітні. У ньому зазначено, що кожен українець, чия нерухомість постраждала, може отримати компенсацію квадратними метрами – нову квартиру чи будинок. Площа нового житла не може перевищувати 150 м², а вибрати його можна в будь-якому регіоні країни. Перед другим читанням для приватних будинків максимальний метраж можуть збільшити до 250 м².
Планується, що у кожному місті працюватиме комісія з питань розгляду питань компенсацій. Вона збиратиме інформацію про постраждале житло, перевірятиме документи та звірятиме всю інформацію з даними держреєстрів. Її фахівці відповідатимуть за проведення експертизи кожного будинку. Потім інформація передаватиметься до спеціального фонду, який відповідатиме за компенсацію житла.
У кожному місті буде сформована черга з потенційних отримувачів житла. Першочергове право на компенсацію отримають соціально незахищені групи населення та учасники бойових дій.
«Погляд часу» №23-2.06.2022