Як діагностувати стан здоров’я за кольором язика

Якщо кажуть, що очі – це дзеркало душі, та язик безперечно можна називати індикатором організму.

Діагностика стану здоров’я за кольором язика

У здорової людини язик має світло-рожевий колір, рівномірно вологу поверхню без жодних виразок, плям і борозенок. Якщо на язиці з’являється наліт, то це може бути свідченням багатьох захворювань. Допустимим вважається білий, легкий і без жодного запаху наліт, через який видно рожевий язик.

Влітку наліт може бути більше вираженим, але сосочки слизової оболонки добре видимі, а от восени – світліші й сухіші, тоді як узимку він жовтого відтінку.

Досить важливо слідкувати на чистотою порожнини рота, тому слід користуватись спеціальними зубними щітками, що мають тильну ребристу поверхню, спеціально для чищення язика. Якщо язик рожевого кольору, то це говорить про те, що травна система і шлунок добре працюють і функціонують. Легкий наліт свідчить про те, що є невеликі проблеми з печінкою або шлунково-кишковим трактом.

Якщо наліт лежить товстим шаром білого кольору, то це говорить про те, що організм не виконує усі необхідні функції, а також це може бути сигналом вірусної інфекції. Жовтий наліт – це ознака хвороби жовчного міхура чи печінки. Також це може бути симптомом запору або поганого травлення.

Існує так званий «географічний язик», тобто язик, що має нерівномірно забарвлений колір і покритий борозенками. Якщо ці борозенки глибокі і нагадують тріщини, то це сигнал того, що у крові міститься багато цукру, але встановити це достеменно може фахівець.

Білий блідий язик говорить про захворювання системи травлення і супроводжується рідким випорожненням, утомою, холодними ногами і руками, а іноді й здуттям живота. Надмірно сухий та білий язик вказує, що є дефіцит крові, що нерідко супроводжується запамороченням, безсонням, відчуттям тривоги, потрісканими губами, порушенням пам’яті й анемією.

Майже у всіх випадках яскраво-червоний язик говорить про інфекції в організмі. Якщо на язиці присутні видимі червоні точки, то це говорить про запальні процеси у крові, а також є ознакою температури.

«Погляд часу» №26-24.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *