Як доглядати за буряком у серпні

Як доглядати за буряком
Як доглядати за буряком у серпні

Щоб урожай буряка вас задовольнив в кінці літа потрібно востаннє проріджувати рослини.
То, як доглядати за буряком на початку серпня під час проріджування потрібно залишати між коренеплодами відстань 8-10 см. Водночас треба видаляти слабкі та пошкоджені рослини. Залишати більшу віддаль немає сенсу, позаяк коренеплоди виростуть дуже великими, несмачними і до того ж непридатними для використання у кулінарії.

При проріджуванні слід звернути увагу на індивідуальні особливості сортів буряка. Між коренеплодами циліндричної форми можна залишати меншу відстань.

Проріджувати буряки краще ввечері після дощу чи поливу: із вологої землі рослини легко висмикуються, а ті, що залишилися, менше травмуються. Ушкоджені ж за ніч можуть зміцніти.

До слова, вирвані буряки ви можете використати для приготування їжі.

Столові буряки чутливо реагують на склад ґрунту. При нестачі поживних речовин листя стає блідим, менш насиченим. Для гарного росту і розвитку бурякам потрібні азот, фосфор та калій, а особливо бор.

Однак надлишок азоту у ґрунті спричиняє посилений ріст зеленої маси, накопичення нітратів і погіршує якість коренеплодів. Тому із серпня азотні добрива вносити не слід. За два місяці до збирання урожаю кількість нітратів у коренеплодах, накопичена за вегетаційний період, устигає прийти до норми. Після останнього проріджування буряки можна підживити по листю міоглобіном. Перед застосуванням його необхідно розвести у воді у співвідношенні 1-2 ч. л. на 10 л води.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.