Як доглядати за деревами восени?

Як доглядати за деревами восени
Як доглядати за деревами восени?

У дерев, коли настане осінь, треба обкопати пристовбурні круги, як мінімум, за розмірами крони, вони краще себе почувають, коли ґрунт оброблений.

За розмірами крони – це найнеобхідніше. Під час перекопування основу штамба не підгортають – це може призвести до підпрівання кореневої шийки. А чагарники бажано вирізати так, як рекомендується. У чорної смородини залишають 20-25 стебел – по 5 кожного року.

Усе, що старше п’яти років, вирізається. У порічки й аґрусу залишають ще й шестирічні стебла. Треба прорідити айву, вона сильно загущується. Залишають зазвичай дорослі гілки, числом не більше 25. Чорноплідної горобини залишають 7, максимум 8 гілок. Того ж самого вимагає ірга. Ці чагарники люблять простір. Гілки залишають старші за віком, найвищі.

А ось дерева чіпати не треба, осіння обрізка принесе їм шкоду. Рани не встигнуть загоїтись до холоду, дерево ослабне і гірше перенесе зимівлю. Рослина ніколи не спить так, щоб у неї зовсім нічого не відбувалося. Біологічні процеси проходять цілий рік. Інша розмова, що при холоді немає поступового росту, не збільшується кількість клітин і не подовжується стебло. У зерняткового коріння росте при температурі від +2 °С до +10 і при вологості ґрунту від 75 до 90 %.

Коли ж такі умови бувають? Правильно, восени і ранньою весною. Тому у жовтні важливо поповнити ґрунтові запаси добрив. Їх вносять у зону проекції крони. Із початком плодоношення підживлення проводять щорічно.

У суху осінь деревам потрібен обов’язковий передзимовий полив. Його проводять у жовтні-листопаді, до настання стійких заморозків. Вологий ґрунт менше промерзає, деревам не загрожує висушування.

Під час листопаду чи після нього у вологу погоду очищають штамби й основи скелетних гілок від відмерлої кори, мохів та лишайників. На старих деревах відмерлу кору спочатку зчищують спеціальними металевими шкребками, а потім дротяними щітками, не допускаючи, у жодному разі пошкодження живої кори. Якщо відмерлої кори немає, чистять тільки щітками. Очищення повинне падати на підстилку, його потім спалюють – там гніздилися шкідники. На молодих деревах кору очищають дерев’яними ножами і джгутами соломи. Багато садівників виконують цю процедуру ранньою весною.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *