Як допомогти дитині виробити гарний почерк

yak-dopomogty-dytyni-vyrobyty-garnyj-pocherk

Найчастіше, переглядаючи зошити наших онуків-школярів, ми з подивом помічаємо повну відсутність каліграфічних навичок. Нерівні, стрибаючі літери, відсутність правильних з’єднань, нахилу, а часом відверта нерозбірливість – усе це, схоже, стає нормою не тільки для школярів старших класів, а й для дітей початкової школи. Чи реально у наш час мати гарний почерк?

З самого початку навчання у дітей виникають такі труднощі:

  1. Труднощі переходу в написанні з однієї літери на іншу.
  2. Незнання, з чого почати написання того чи іншого елемента букви.
  3. Змішання друкованих та рукописних букв.
  4. Пропуски елементів букв, з’єднань.
  5. Неправильна посадка школяра при письмі, що призводить до втоми і зниження його уваги.

Отже, чим же ми можемо допомогти дитині? Перш за все потрібно створити зручне робоче місце – це допоможе уникнути викривлення хребта, що стало останнім часом поширеним явищем серед наших школярів.

Ви коли-небудь звертали увагу, як ваша дитина тримає ручку? Подивіться, придивіться. Усе більша кількість дітей тримає ручку неправильно, створюючи собі додаткові труднощі при письмі.

Не варто забувати, що поряд із механічною пам’яттю дитині буде допомагати і зорова. Чим більше дитина бачить перед собою правильно написані тексти, тим більша ймовірність того, що вона сама почне копіювати манеру написання.

Не потрібно змушувати її писати великі тексти. Уміння контролювати ширину, висоту і нахил у зошитах із широкою лінійкою – саме по собі випробування серйозне.

Тому почати варто з найпростішого: написання паличок, відпрацьовуючи їх висоту і нахил. А вже потім переходити до написання окремих елементів, букв, складів, слів і речень.

Знову ж, не забувайте про систематичність занять, нехай дитина пише потроху, але часто. У дні шкільних канікул, щоб дитина не забувала, як правильно тримати ручку і писати можна придумати свої ігри – наприклад, секретні записки, у яких кожен день дитина може описувати щось для неї важливе. Пара рядків – уже невелике тренування! Але і ви самі повинні брати участь у цій грі: залишайте свої записки не тільки із вказівками, що потрібно зробити, але і зі словами любові і вашого ставлення до маленької людини. Хтозна, може, ці записки допоможуть не тільки у формуванні красивого почерку, але і стануть особливими спогадами у житті вашого малюка.

 «Погляд часу» №11-12.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *