Як допомогти дитині пережити невдачі у навчанні

Погана успішність дуже часто стає проблемним питанням для сім’ї. Дитина може переживати стрес через те, що не справляється з кількістю завдань, рівнем їх складності і навантаженням у цілому.

Як допомогти дитині пережити невдачі у навчанні

Психологи розповіли, що у такому випадку робити батькам.

Навчіть дитину розуміти свої програші і при цьому спокійно їх сприймати. Експерти запевняють, що з віком у неї буде виходити все краще і краще. Тому на перших етапах важливо пояснити дитині, що бурю негативних емоцій, які виникають через невдачі і поразки, можна і потрібно контролювати.

Не акцентуйте увагу на невдачах. Кожній дитині необхідно знати, що батьки люблять її і вірять у її сили. І що на ці почуття ніяк не впливають її промахи і погані оцінки. Якщо у дитини виникли такі переживання, заспокойте її, поговоривши про це.

Ніколи не створюйте у дитини враження, що життєва невдача – це катастрофа. Якщо дитина почне так думати, ця думка буде викликати у нього паніку і невпевненість в своїх силах. Дитина почне вдаватися до брехні. Правда полягає в тому, що невдачі можуть нести для нас цінний життєвий урок. Важливо не те, що саме з нами сталося, а то, чого ми можемо навчитися в цій ситуації;

Переживання не завжди пов’язані саме з фактом поразки. Іноді батьки просто переносять частину своїх переживань, які сильніші, ніж переживання дитини, на ній самій. Або ж небажання прийняти свою невдачу у дитини пов’язане з іншими її внутрішніми проблемами і комплексами. В обох випадках батькам потрібно постаратися розібратися з цим за допомогою відкритого і доброзичливого діалогу з дитиною.

Розмовляти про це з дитиною потрібно максимально делікатно. Необережно підібрані слова можуть тільки ще більше поранити дитину. Дитина може неправильно вас зрозуміти, і тоді почнеться процес розчарування у собі, в оточуючих і у вас. Тому серйозно продумайте те, що ви хочете сказати дитині, щоб їй допомогти.

«УЮТ» №3-14.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *