Як довго можна їздити на одному комплекті шин

У багатьох водіїв знайдеться своя думка на цей рахунок. Одні будуть орієнтуватися на вимоги законодавства, а саме мінімальну глибину протектора. Інші скажуть, що шини не варто експлуатувати більше п’яти років, після яких гума втрачає свої властивості і стає «дерев’яною». Треті згадають, що читали про обмеження по пробігу, варіюються від 40 до 60 тисяч кілометрів. Четверті ж оперуватимуть лише кількістю грошей в гаманці.

Як довго можна їздити на одному комплекті шин

Сучасні літні покришки можуть проїхати від 40 тис. до 70 тис. км залежно від манери водіння і характеристик машини. Даний пробіг на літніх шинах середньостатистичний водій авто проїжджає за 2-3 сезони. Також знос це не тільки зменшення глибини протектора. За мільйони циклів деформації порушуються міцність каркаса і його зчеплення з шарами гумової суміші. Словом, кожні 2-3 роки потрібно купувати новий комплект шин.

Деякі власники авто проїжджають на рік усього пару тисяч кілометрів. Це не означає, що шини прослужать їм кілька десятків років. Як правило, експлуатаційний термін служби шин легкових авто становить 5 років із моменту виготовлення.

Фахівці зазначають, що для літніх шин межа становить 1,6 мм залишкової глибини протектора, а для зимових (або всесезонних) – 4 мм.

Зимові шини «живуть» набагато менше. Вони практично завжди виходять із ладу по зносу бігової доріжки, адже протектор нової шини – це 7-8 мм, а робочої висоти залишається всього лише 3-4 мм. Якщо гума шипована, то при такому зносі залишається зовсім небагато металевих елементів, і шина не забезпечить безпеку при їзді по зимовій дорозі. Також не тільки шиповки, але і «липучки» при такому ступені зносу теж втрачають більшу частину своїх можливостей. Реальний ресурс зимових шин рідко перевищує 30 тис. км.

«Уют» №38-16.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *