Як економити газ простими способами

Платежі за газ навіть у літні місяці часто неприємно дивують. Експерти стверджують, що ці прості поради щодо економії допоможуть знизити споживання газу на кухні до 15-20 %.

Як економити газ простими способами

Слідкуйте за чистотою вашої плити

Очищайте пальники від жиру і кіптяви регулярно, тому що бруд не тільки псує красу вашої плити, але й забирає зайві гроші. Чим чистіший пальник – тим менше газу йде для нагрівання до потрібної температури.

Зверніть увагу на колір полум’я – воно має бути синім. Якщо бачите червоні чи помаранчеві тони, терміново проведіть чищення пальників.

Вибирайте каструлі правильно

Посуд має відповідати розміру пальника. Якщо ви поставите велику каструлю на маленький пальник – витратите удвічі більше газу, щоб її нагріти. І наливайте в каструлі рівно стільки води, скільки вам потрібно.

Користуйтеся кришками

Під час приготування накривайте посуд кришкою. Вода закипає таким чином удвічі швидше, овочі та м’ясо тушкуються теж швидше. Це знизить споживання газу в рази.

Слідкуйте за конфорками

При приготуванні зменшуйте газ після того, як вода закипіла. Слідкуйте за тим, як розподіляється полум’я по дну посуду. Якщо вогонь виходить за межі вашої каструлі – буде перевитрата. Полум’я повинне нагрівати посуд рівно по центру.

Щільно закривайте духовку

Завжди перевіряйте справність дверцят духовки перед приготуванням – вона повинна щільно закриватися і не випускати тепло. Використовуйте її максимально з користю. Можна готувати одночасно дві страви – на одному деці поставити пиріг, на другому – м’ясо.

Використовуйте тільки чистий посуд

Старий нагар на посуді до витрат. Зняти його з посуду досить легко: візьміть розчин оцтової чи соляної кислоти, або спеціальні засоби. Чистий посуд здатний пропускати тепло в 30 разів краще, ніж посуд із вапняним нальотом або кіптявою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *