Як економити при пранні

Ви замислювалися над тим, скільки коштує одне прання у пральній машинці, враховуючи ціну на електрику, воду та мийні засоби? Виявляється, якщо підходити до цієї справи з розумом, можна заощадити чимало грошей і витратити їх на щось корисне. Найбільше грошей витрачається даремно при пранні, якщо заповнюєте барабан наполовину, перете в гарячій воді або в режимі швидкого прання.

Як економити при пранні

Чим нижча температура, тим дешевше прання. Сучасні засоби для прання відмінно очищають одяг при 60 °С. При низьких температурах працюють також відбілюючі часточки порошків, деякі з них ефективні при 20 °С, більшість – при 30-40. Тому, як стверджують експерти, прання при 90 °С необхідне тільки в тих випадках, коли треба вбити бактерії або віруси, які могли залишитися на одязі. Прати одяг можна навіть при більш низькій температурі, ніж вказана на етикетці. Так речі з легкими забрудненнями відмінно відперуться, а ви зекономите гроші.

Справа в тому, що три чверті електроенергії пральна машина витрачає саме на нагрівання води.

Чим довше, тим вигідніше. На швидке прання витрачається більше електроенергії. При швидкому режимі машина стрімко нагріває воду, адже їй потрібно залишити більше часу на прання. Набагато вигідніше вибирати програму для економії, при цьому й одяг відпирається краще.

Чим повніший барабан, тим краще. Це правило підходить для прання виробів із грубих тканин, наприклад для рушників, постільної білизни і штанів. Краще назбирати стільки речей, скільки буде необхідно для повного заповнення барабана. Однак це не поширюється на більш м’які та ніжні тканини.

Заощаджуємо на порошку. Норму прального порошку можна зменшити. Тоді не доведеться виставляти режим додаткового полоскання. Але важливо враховувати жорсткість води – для прання в жорсткій воді треба більше порошку.

Правильне сортування продовжує термін використання текстилю. Одяг слід сортувати, у першу чергу, при температурі, яка необхідна для його прання, і тільки потім за кольором. Важливо враховувати той факт, що для деяких виробів потрібні спеціальні порошки, наприклад для одягу з шерсті й шовку.

«Погляд часу» №38-16.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *