Як годувати кролів взимку

Із похолоданням та першими заморозками змінюється і режим годівлі пухнастиків.
Поступово переводимо вуханів на сухий корм: сіно, зерно, варена картопля з дертю. При цьому неодмінно забезпечуємо вуханів теплим питтям. Воду можна збагачувати йодом або відварами з кропиви, полину чи деревію. Загалом – будь-які лікарські рослини корисно запарювати і давати кроликам у вигляді цілющого чаю. Від цього не лише зміцнюється організм, але й успішно минає період линьки, покращується стан хутра, апетит і загальне самопочуття тваринок.
Корисною буде й годівля кролів соковитими кормами: морквою, ріпою та кормовими буряками (у жодному разі – не столовими, бо це може зашкодити!). Ріпу й буряк слід давати дуже дозовано, щоб не було здуття шлунка і кишківника. А якщо це сталося – допоможе препарат «Тромексин».
Кролики дуже люблять молоді гілки насіннячкових плодових дерев – яблуні, груші. Із задоволенням гризуть кору верби, що є джерелом саліцилової кислоти та має протизапальні властивості. Не завадить надбати для зимової годівлі соснової хвої, подрібнити і додавати у зерновий корм. Це сприятиме зміцненню імунітету тваринок.
Тож запорукою розведення здорових кролів, за моїми власними спостереженнями, є тепле й сухе утримання у клітках, збалансоване та якісне харчування, обов’язкова наявність чистої води чи трав’яних відварів та профілактичні щеплення. Якщо дотримуватися цих критеріїв, то зимівля мине вдало і прибутково. Адже зимові місяці відмітні найбільшою кількістю окролів, а народжені взимку тваринки вирізняються з-поміж інших міцним імунітетом та швидким набором ваги.
Олена Дмитрівна