Як і коли розсаджувати королеву лілію?

Раз на 3-4 роки викопую, ділю і розсаджую цибулини лілій, щоб зберегти їх пишне цвітіння – вони погано себе почувають у тісноті й на одному і тому ж місці протягом довгого часу.

Коли розсаджувати лілію

Через місяць після закінчення цвітіння (у кінці серпня) видаляю у лілій квітконоси якомога ближче до землі, викопую цибулини за допомогою вил, щоб не пошкодити. Акуратно очищаю від ґрунту руками, якщо потрібно, промиваю у чистій воді. Відокремлюю залишки стебел і поділяю «гнізда» на цибулинки, видаляю засохлі та пошкоджені лусочки, обрізаю поламані і дуже довгі (більше 20 см) коріння. Для знезараження залишаю цибулини на 0,5 год. у рожевому розчині марганцівки чи розчині карбофосу (1 ст. л. на 10 л води).

Підготовлюю лунки для посадки залежно від сорту лілії і розміру цибулин: основне правило – глибина повинна дорівнювати висоті 3-х цибулин, але високорослі сорти висаджую трохи глибше, а низькорослі – на меншу глибину, щоб верхівки лусочок були майже біля поверхні.

На дно лунки насипаю невеликий шар піску, ставлю цибулину, розправляючи коріння, засипаю ґрунтом. Рясно поливаю і мульчую торфом. Посадочні лунки маю на відстані 15-30 см одна від одної – залежно від розміру цибулин.

Перший рік після пересадки лілії вкриваю на зиму (після перших заморозків) шаром сухого листя в 10 см, зверху їх злегка чимось притискаю.

Навесні після потепління укриття знімаю, акуратно підпушую ґрунт над цибулинами і підгодовую азотними добривами за інструкцією.

Маргарита, Київська обл.

«Погляд часу» №35-27.06.2020

Читайте також: Лілія біла

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *