Як і коли сіяти буряк найкраще

Посів буряка під зиму

Найкраще сіяти буряк проти зими в листопаді місяці, коли земля охолоне. Річ у тім, що насіння ні в якому разі не повинно прорости, а тільки набрякнути, тому краще не сіяти його в теплу землю. Навіть якщо випав сніг, не страшно. Температура повітря повинна бути -2…3 °С, а ґрунту – +2…4.

Висіваючи насіння в кінці осені, ви отримуєте врожай на два — три тижні раніше, крім того, ви значно скорочуєте час весняних робіт.

Насіння розкладають у неглибокі борозенки на відстані 2-3 см одне від одного. Глибина посіву – близько 3-4 см. Борозенки для підзимового посіву повинні бути глибші, ніж при посіві навесні. Це потрібно, щоб осінні й весняні опади не вимили насіння. Відстань між рядками – близько 30 см.

Перед підзимовим посівом насіння не потрібно обробляти й замочувати – воно має бути сухим. Для засипання насіння бажано використовувати пухкий поживний ґрунт. Для цього змішують у рівних пропорціях садову землю, перепрілий компост і пісок. Для мульчування підзимових посівів відмінно підійдуть ялинове гілля, торф. Навесні, коли зійде сніг, матеріал, яким вкривали грядку, знімають, вносять азотні добрива й трохи розпушують верхній шар землі.

Пам’ятайте, що буряк, як і інші коренеплоди, посіяні проти зими, не підходить для тривалого зберігання.

 

Порада

Не проводьте посів насіння, поки земля не схопиться морозом. Грядку можна закрити дошками чи руберойдом, тоді її поверхню легко звільнити з-під снігу, що дає можливість проводити підзимову сівбу навіть у грудні.  

«УЮТ» №45-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *