Як і навіщо захищати очі від сонця

Більшість людей впевнені, що сонцезахисні окуляри – тільки стильний предмет іміджу. Однак насправді ж вони потрібні для того, щоб захищати ваші очі від ультрафіолету та інших видів випромінювань. Саме тому так важливо знати, як правильно вибрати сонцезахисні окуляри з користю для власного здоров’я.

Сонцезахисні окуляри забезпечують захист від ультрафіолету
Сонце шкідливе для очей

Тривале перебування на сонці може негативно позначитися на ваших очах.

Сонячні промені по своєму складу діляться на кілька частин: інфрачервоне, видиме і ультрафіолетове. Найнебезпечнішим для зору є ультрафіолетове випромінювання – його тривалий вплив на очі може привести до ряду серйозних захворювань.

Ультрафіолет шкідливий для очей і тим, що здатний призвести до розвитку фотокератиту (запальне захворювання роговиці), сніжної сліпоти, сонячної ретинопатії й синдрому сухого ока.

При прямому впливі ультрафіолетових променів ушкоджується роговиця ока, і таке ураження схоже на опік шкіри. Так, у рідких випадках при впливові ультрафіолетових променів можливий розвиток меланоми ока. Це рідкісне, але, у той же час, дуже агресивне захворювання, лікування від якого поки не існує.

Що стосується видимого випромінювання, то воно здатне погіршувати гостроту зору, призводить до зорового стомлення.

Якщо людина довгий час перебуває під прямими променями сонця без відповідних засобів захисту, то це може пошкодити не тільки поверхню ока, але також і його внутрішню структуру. Надалі це призводить до розвитку гострих і хронічних очних патологій, що вимагають серйозного лікування.

Як вибрати сонцезахисні окуляри для захисту від ультрафіолету

При покупці сонцезахисних окулярів важливо вибрати якісний захист від УФ-випромінювання. Цей аксесуар допомагає в сонячну погоду, захищаючи очі від яскравого світла. Однак не всі окуляри захищають від ультрафіолетових променів.

Вибирайте сонцезахисні окуляри, спираючись на тип захисту від ультрафіолету і інших видів випромінювань. Зазвичай виробники вказують рівень фільтра на вкладиші, який кріпиться до окулярів.

Отже, фільтри лінз діляться на 5 типів:

0 – мінімальний рівень захисту від усіх видів випромінювань, лінзи пропускають близько 80% світла.

1 і 2 – середня захист від усіх видів випромінювань. 1 категорія пропускає від 40 до 80% світла, а 2 категорія – від 18 до 40%.

3 – хороший захист від усіх видів випромінювань. Лінзи з таким фільтром підійдуть для постійного проживання і відпочинку на півдні. Вони пропускають світло не більше, ніж на 18%.

4 – максимум захисту від всіх видів випромінювань. Такі лінзи надійно захистять ваші очі навіть під самим палючим сонцем. Ця категорія пропускає світло не більше, ніж на 7-8%.

При виборі сонцезахисних окулярів пам’ятайте, що найкращий і максимально комфортний варіант для очей повинен бути з рівнем захисту 3 або 4 категорії.

Якісні сонцезахисні окуляри повинні бути виготовлені зі скла чи полікарбонату. У кожного із цих матеріалів є свої переваги й недоліки.

Недоліком скла є той факт, що воно не блокує ультрафіолетове випромінювання типу А, тому окулярам потрібне додаткове покриття. Крім того, окуляри зі скла досить важкі, дуже легко запотівають, а при падінні можуть розбитися.

Що стосується полікарбонатних лінз, то вони майже у 10 разів міцніше скла чи звичайного пластику (з якого роблять недорогі сонячні окуляри). Вони є набагато легшими й тоншими за скляні окуляри і блокують 100 % ультрафіолетового випромінювання.

Недоліком полікарбонатних окулярів є той факт, що цей матеріал легко подряпати, а його прозорість не така, як у скла.

У більш затемнених окулярах очам набагато комфортніше, оскільки так вони менше утомлюються від променів видимого спектра. Чим яскравіша сонячна погода, тим більше для неї підійдуть темні лінзи. Лінзи більш світлих відтінків підійдуть у похмуру чи ж мрячну погоду.

Які б окуляри ви не вибрали, вони повинні бути повністю прозорі, що дозволить вам чітко розрізняти об’єкти на різних відстанях.

Читайте також: Будуть як нові!

«Погляд часу» №26-25.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *