Як харчуватися при гастриті

Статистика невблаганна: більшість українців мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом уже до закінчення середньої школи. І подальше життя ситуацію на краще не змінює. Тому ті з нас, у кого немає виразки чи гастриту – щасливі, але майже унікуми. І як більшості з нас харчуватися, щоб не хворіти?

Дієта №5

Лікувальна дієта призначається залежно від діагнозу, каже наш експерт. Спочатку потрібно пройти обстеження, поставити діагноз. Залежно від виявленого захворювання (гастрит або виразкова хвороба, панкреатит, холецистит і інші захворювання) рекомендується певна дієта.

Якщо говорити про лікувальну дієту при захворюваннях шлунку, то принцип такий, чим глибше пошкодження слизової шлунку, тим строгішою повинна бути дієта.

Між нападами і для профілактики загострень гастриту бажано дотримуватися дієти № 5.

Дієта № 5 доволі відома, її часто сповідують прихильники ЗСЖ (здорового способу життя) і правильного харчування. Вона передбачає:

  • Обмеження жирного, гострого, смаженого.
  • Способи приготування їжі: на пару, відварювання, тушкування у воді чи овочевому бульйоні.
  • Також при цій дієті має значення регулярний прийом їжі невеликими порціями 4-5 разів на день.

На момент загострення гастриту потрібно обмежити прийом сирих фруктів і овочів, і вживати їх тільки в термічно обробленому вигляді, а також виключити алкоголь, свіжовичавлені соки, міцний чай і каву.  

«УЮТ» №33-13.08.2020

Читайте також: Від виразки і гастриту

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *