Як коригувати пульс у домашніх умовах

Зміна серцебиття – нерідко вкрай неприємний стан, коли серце або буквально заходиться, або починає працювати помітно повільніше. Багатьох, хто не страждає від аритмії, цей факт турбує. Коригувати серцебиття, звичайно ж, повинен лікар. Але іноді надати собі першу допомогу можна і підручними засобами.

Як коригувати пульс у домашніх умовах
Підвищений пульс – що робити?

Підвищеним вважається пульс більше 90 ударів на хвилину – це правило актуальне для всіх, крім дітей. Коли серце постійно б’ється прискорено, говорять про тахікардію. Особливо повинен насторожити пульс у 120 ударів і вище – тут потрібне негайне звернення до фахівця.

Варто пам’ятати, що тахікардія – стан, при якому серцевий м’яз не може здійснювати нормальну циркуляцію крові, а значить, серце не отримує потрібний йому кисень.

Є кілька різних рецептів народної медицини, які пропонуються в якості першої допомоги.

Перший – використовувати холодну воду для освіження та зменшення пульсу. Так, наприклад, існує рекомендація сполоснути обличчя прохолодною водою чи бризнути пульверизатором. Як варіант, можна використовувати кубик льоду.

Принцип побудований на тому, що організм відчуває певний шок від такого впливу і нормалізує свою діяльність.

Другий – акуратний масаж. Буквально легкі погладжування по шиї – допоможуть заспокоїтися. При цьому варто розуміти, що лікарі не рекомендують ніякого натиснення – ні на область очей, ні на область сонячного сплетіння. Адже таким чином можна тільки різко сповільнити пульс, що не несе за собою нічого хорошого.

Знижений пульс – як боротися?

Буває і так, що пульс знаходиться помітно нижче середнього. Зазвичай нормою називають частоту ударів 60. Якщо ж показник знижується і помітно, говорять про брадикардію.

Причинами зниження частоти серцевих скорочень є у жінок зміни гормонального фону під час вагітності, вегето-судинна дистонія, наслідки запалення щитовидної залози. У чоловіків пульс може сповільнюватися при професійному отруєнні хімічними речовинами на шкідливому виробництві, через носіння тугого комірця, куріння і переохолодження.

Є кілька народних порад, які рекомендують для підвищення скорочення серця. Перший – прийом натуральних енергетиків, наприклад кави або чаю, особливо хороший зелений. Традиційно вони містять речовини, що активізують роботу серця і судин. Але тут варто бути акуратніше – не треба у прагненні відновити пульс пити їх літрами. Це призведе до протилежного результату.

Ще одна рекомендація – з’їсти чорний шоколад. Мається на увазі той, у якому високий уміст бобів какао. Принцип той самий, що і з кавою – тонус судин.

Ще одна порада – прийняти теплу ванну. Вона підбадьорить і тонізує судини тіла, щоб кров бігала по них швидше.

При наявності будь-яких проблем із пульсом краще не експериментувати. Пульс треба тримати під контролем.

«Погляд часу» №24-10.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *