Як лікувати педикульоз у дітей?

Як лікувати педикульоз у дітей
Як лікувати педикульоз у дітей?

«УЮТ» №14-2019

Воші – часте явище в дитячих установах. Головний симптом того, що в дитини з’явилися воші – свербіж шкіри голови. Не ігноруйте, якщо малюк скаржиться на свербіж. Потрібно уважно оглянути всю голову, особливо за вушками, і потилицю. Використовуйте щільний гребінець, щоб ретельно розглянути кожне пасмо.

Якщо не знайшли воші, а дитина далі чухається, потрібно повторити огляд через 2 дні. Можливо, що зараження відбулося буквально щойно і на голові дитини лише 2-3 особини, яких складно побачити.

Пам’ятайте про те, що воша відкладає яйця 1 раз на 10 днів у вигляді гнид – напівпрозорих, білястих, плоских яєць. Ці кокони можна побачити біля коренів волосся, на висоті не більше 3 мм. Якщо їх не прибрати, через тиждень вони перетворяться в повноцінних вошей і процес зараження повториться.

Оскільки протипедикульозні аптечні засоби можуть бути нейротоксичними, механічними, зневоднюючими, тому краще звернутися до лікаря, щоб вірно підібрати лікувальний засіб для уникнення алергічних ускладнень.

Профілактика педикульозу: як уникнути повторного зараження

Воші можуть якийсь час жити на різних предметах. Тому разом із процедурою виведення доведеться зробити ще дещо.

Обробити гребінець. Можна тим же препаратом, що й волосся. Також промити шпильки й резинки. Їх теж бажано обробити або ж випрати з милом. Пластикові обручі та шпильки оглянути і протерти вологими серветками.

Головні убори й шарфики також треба випрати. А краще й одяг, у якому останнім часом ходила дитина.

Якщо виріб не можна прати – покладіть його в морозильну камеру на ніч. Цього часу вистачить, щоб знищити паразитів.

Пропрасуйте постільну білизну й наволочки.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.