Як можна надіслати гроші за кордон

Національний банк України відкоригував валютні обмеження. Про це повідомили на офіційному сайті 9 травня 2022 року. З 10 травня 2022 року набрала чинності низка змін. Що саме змінилося для пересічних громадян?

Як можна надіслати гроші за кордон
  • Національний банк дозволив здійснювати перекази за кордон із метою виплати аліментів.
  • Тимчасово заборонені розрахунки за кордоном із метою купівлі: цінних паперів, акцій, облігацій, сплати брокерських послуг за цими операціями, що здійснюються з використанням карток, емітованих українськими банками.

Відповідні зміни мають обмежити непродуктивний відплив капіталу та захистити міжнародні резерви України.

  • Зміни не торкнулися використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості будь-яких інших товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень.
  • Національний банк припинив проведення щоденних безготівкових операцій із купівлі-продажу валюти в євро та проводитиме такі операції виключно в доларах США.
  • Національний банк дозволив громадянам продавати банківські метали з фізичною поставкою чи без фізичної поставки банкам.
  • «Приватбанк» пропонує надсилати допомогу рідним за кордон у вигляді переказів із будь-яких карток «ПриватБанку» на міжнародні картки Visa або Mastercard будь-якого банку світу на суму до 100 тис. грн (в еквіваленті) на місяць.

Комісія станом на 11 травня 2022 року становить: із будь-якої картки «ПриватБанку» на міжнародну картку Visa – 1 % від суми переказу, але не менше ніж $1; із будь-якої картки «ПриватБанку» на міжнародну картку Mastercard – 2 % від суми переказу, але не менше, ніж 50 грн.

  • Українські підприємці, які підключили для прийому оплати за товари чи послуги сервіс «Термінал», до 1 липня прийматимуть платежі без комісій.

Додаток «Термінал» дозволяє приймати безготівкову оплату картками зі смартфону без фізичного POS-терміналу. На сьогодні сервісом користуються понад 3 тис. підприємців.

«Уют» №21-19.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *