Як можна розмножити кизил?  

Як можна розмножити кизил
Як можна розмножити кизил?

Найпростіший спосіб розмноження кизилу – відсадками.

Для кращого вкорінення дно канавки завглибшки 15-20 см розпушують. Одно-дворічні пагони, які ростуть близько до поверхні ґрунту, пригинають до землі і пришпилюють дерев’яними шпильками, зверху насипають 10-сантиметровий шар землі, ущільнюють, а верхівку виводять угору і підв’язують до вертикально встановленого кілка. Попередньо у відсадків підрізають кору під листяними вузлами в тому місці, де вони загинаються вгору. Це стимулює утворення коренів. Канавка з відсадками має бути постійно вологою.

Кращий термін висадження кизилу на постійне місце – жовтень-листопад. Перед садінням, якщо корені саджанця сухі, їх необхідно вимочити впродовж кількох годин, а потім обробити перегнійно-земляною бовтанкою, розведеною водою (це забезпечить прилипання ґрунту до коренів).

Підготовлену яму засипають удобреним ґрунтом, рослини поливають, а пристовбурні круги мульчують. Плодоношення кизилу наступає на 7-8-ий рік життя. Він належить до рослин, що запилюються перехресно, тому на присадибній ділянці необхідно висаджувати не менше двох дерев.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *