Як надати блиску кришталю

Як надати блиску кришталю

З чим у вас асоціюється святкове застілля? Ошатна скатертина, начищені до блиску виделки-ложки, і, звичайно, чарівний дзвін кришталю. Як надати блиску цьому благородному склу?

Не можна мити кришталь гарячою водою – від цього він втратить прозорість. Будь-які порошкові засоби, суха сода або сіль, жорстка мочалка – справжнє зло для ваших келихів і салатниць. Вони просто подряпають посуд, зробивши поверхню матовою, і блищати така вже точно не буде.

Мити кришталевий посуд краще не над раковиною, а в тазику чи іншій ємкості. Щоб випадково не розбити, покладіть на дно тазика рушник.

Помийте кришталеві вироби у розчині 1 л теплої води, 0,5 ст. л. солі та 1 ст. л. столового оцту, а потім обполосніть чистою проточною водою. Фужери засяють як новенькі.

Можна використовувати крохмаль. Його наносять вологою губкою, залишають на годину, а потім змивають.

Не залишайте кришталь висихати, після миття одразу витріть кришталь до блиску, щоб не було розводів від води. Використовуйте паперові серветки чи безворсовий м’який бавовняний рушник, щоб не залишити ворсинки тканини на кришталі.

Якщо у різьблених гранях салатника залишився застарілий жир, його спочатку потрібно розм’якшити. Допоможе сольовий розчин – на 1 л води 1 ст. л. з верхом солі, в якому замочують посуд. А щоб дістатися до важкодоступних місць, візьміть стару зубну щітку, змочіть оцтом або нерозведеним засобом для миття посуду і почистіть усі борозенки. Ще один засіб – зубна паста. Вона і блиску надає, і чистить жир, що в’ївся, і поверхню не дряпає.

«УЮТ» №3-2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *