«Як нас тепер називати…»

Нове покоління 50-річних
Нове покоління 50-річних – це реальність, яку зі швидкістю звуку усвідомлює все більше і більше людей, що народилися до 70-х рр. минулого століття. Нове покоління 50-річних – це люди, які не хочуть жити наступну частину свого життя за сценарієм своїх батьків, бабусь і дідусів. Покоління сьогоднішніх 50-літніх – це нова формація людей.

Світ визначається поняттями. Будь-яке нове явище вимагає того, щоб його назвали. Йому тісно в межах старих назв і визначень. Ми не «жінки середнього віку». Ми не «літні чоловіки». Ми не «старі». Ми інші! Ми не хочемо і не будемо в рамках старого сприйняття світу.

Зараз дуже цікаво спостерігати, як на ігровому полі життя починають з’являтися нові назви, які найближчим часом можуть стати позначенням цілого покоління й субкультури: наприклад, для позначення вікових людей нової формації з’явилася назва Change-Ager, де Change – зміни, Age – вік. Виходить «Людина, що міняє вік». Подібно тінейджерам, які змінюють себе і свою рольову систему в 14-18 років, чендж-ейджер змінюють своє життя і вступають в етап 50+ з новими інтересами, завданнями, цінностями, діями, ролями, щоб прожити ще один варіант життя в тому ж тілі.

Є ще одна назва сучасним 50-річним – «Метадорослі». Якщо вважати, що приставка «мета» означає знаходиться поза, за межами, понад, то виходить, що «Метадорослі» – це дорослі більш «високого порядку». Це «дорослі-дорослі». Це люди, які можуть подивитися на себе і своє життя неупереджено з рівня досвіду і усвідомити свій новий стан і нові завдання.

На сайті журналу Psychologies опублікована стаття «Жінки за 40 – покоління без віку?», у якій американський інтернет-підприємець Джина Пелл придумала спеціальний термін для опису людей, що живуть в епоху розмивання вікових меж і володіють «безвіковим» менталітетом – «багаторічники» (англ. – perennials). «Багатолітники – це вічно квітучі чоловіки й жінки, які йдуть у ногу з часом, знають, що відбувається у світі, залишаються в курсі технологій і мають друзів різного віку».

Нове явище вимагає нових назв. Назва визначає суть і допомагає усвідомити, що відбувається. Назва матеріалізує явище і надає йому легальний статус.
Найближчим часом буде цікаво спостерігати, як у наш світ входить нова епоха і як вона буде обростати поняттями і ставати офіційною реальністю.

А що думаєте ви з цього приводу?

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber