Як навчити дитину дружити?

 навчити дружити

Щоб малюк мав авторитет серед ровесників, вчіть його правильно поводитися у колективі.

Щоб допомогти дитині подолати комплекси і труднощі у спілкуванні, наведіть приклади із власного шкільного життя.

Іноді батьки скаржаться, що у дитини немає друзів, її ігнорують однолітки, відмовляються розмовляти і гратися з нею. Спочатку батькам треба зрозуміти, що конкретно заважає малюку спілкуватися у колективі та заводити друзів. Ситуації бувають різні: дитина може бути замкнутою і сором’язливою. У такому випадку варто звернутися до психолога. Також друзів може не бути, якщо дитина лідер за характером, відразу поспішає опинитися у центрі уваги.

Щоб допомогти подолати комплекси і труднощі у спілкуванні, можна розповісти про те, як важко залишитися без друзів. Пригадайте такі епізоди із власного життя і поділіться своїми думками і почуттями: нова школа, перший день у спортивній секції, знайомство з сусідськими дітьми після переїзду на нове місце. Особливу увагу приділіть тому, як ви впоралися з проблемою.

Влаштовуйте свята, на які запрошуйте однолітків дитини зі школи чи дитячого садочка. Придумайте ігри та конкурси, у яких діти зможуть краще пізнати одне одного. Подружіться з батьками інших дітей і разом плануйте заходи: спільні прогулянки у парк, у кафе, на пікнік тощо.

Попросіть класного керівника чи вихователя частіше залучати дитину до колективних ігор. Такі заняття не тільки формують доброзичливе ставлення до оточення, але і допомагають впоратися з комплексами, сором’язливістю. Запишіть малюка на заняття танцями чи у спортивну секцію, де він знайде друзів за інтересами.

Щоб малюк мав авторитет серед ровесників, вчіть його навичкам поведінки у колективі. Розкажіть, як себе вести у різних ситуаціях, поясніть, як реагувати, щоб завоювати повагу і симпатію оточення.

Якщо ваша дитина сором’язлива, підтримуйте кожен крок у знайомстві з дітьми. Не поспішайте одразу критикувати нових друзів сина чи доньки, навіть якщо вам не подобаються їхні манери, стиль одягу чи коло інтересів. Якщо вам здається, що втрутитися просто необхідно, то будьте максимально делікатними. Важливо пам’ятати, що допомагаючи дитині налагодити стосунки з іншими дітьми, не варто нав’язувати їй спілкування і примушувати до постійної взаємодії з іншими дітьми. Просто підтримуйте її і давайте правильні поради у потрібний момент.

Частіше кажіть дитині, що ви її любите, звертайте увагу на її сильні якості і позитивні сторони. Якщо проблеми у спілкуванні – у невпевненості, то із зростанням самооцінки буде зростати і коло спілкування.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *