Як навчити дитину користуватися грошима?

користуватися грошима

Напевно, багатьом бабусям і дідусям хочеться дати своїм онукам трохи грошей на цукерки-морозиво. А чи розповідаєте ви їм, як правильно поводитися з грошима? Звичайно, вихованню дітей більшу увагу повинні приділяти батьки, але й ви можете, зі свого боку, допомогти дитині навчитися поводитися з грошима, адже у вас досвіду у цьому більш ніж достатньо.

Діти часто не розуміють реальну цінність грошей. Поясніть онукам, що купюри – це не просто папір, який можна обміняти на смакоту чи іграшки, а витрачений час і добре виконана робота.

Як накопичувати і витрачати?

Навчіть дитину збирати гроші. Для цього просто подаруйте їй скарбничку. Це один із способів навчити малюка стежити за тим, як зростають його капітали. А щоб у нього не було спокуси витратити накопичене, запропонуйте назбирати на щось цікаве: нову машинку з керуванням або ляльку.

Психологи вважають, що наявність власних коштів дає дитині відчуття «дорослості», і це, у свою чергу, змінює її відношення до грошей. Учням молодших класів на кишенькові витрати можна давати гроші щодня невеликими порціями. Коли дитина стає дорослішою, гроші їй варто давати раз на тиждень. Це навчить її розподіляти фінанси на кілька днів і визначати розміри витрат. А більш дорослим дітям краще виділяти гроші раз на два тижні. Це навчить їх планувати власні витрати.

За що платити дитині?

Найгарячіші суперечки серед психологів розпалюються навколо теми дитячих заробітків. Одні радять за допомогою грошей мотивувати дітей виконувати домашні обов’язки і добре вчитися. Інші є затятими противниками такого підходу.

Звичайно, гроші не повинні бути мотивом гарного навчання, адже дитина, у першу чергу, вчиться для себе. Тому необхідно їй пояснити, що, маючи хороші знання, вона зможе знайти престижну і високооплачувану роботу.

Не варто також платити дитині за виконання будь-якої домашньої роботи.

Однак від себе бабусі і дідусі можуть зробити приємний подарунок із нагоди успішного закінчення семестру чи навчального року.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber